Udinese 0:1 Roma
Roma

Pedro donio pobjedu Romi kod Udinesea

Matej Kačan • subota, 03.10.2020.

Nogometaši Rome su nakon poraza i remija u trećem kolu Serie A upisali svoju prvu pobjedu, a u gostima kod Udinesea je pogodak vrijedan tri boda postigao Španjolac Pedro u 55. minuti...

Kad je dolazio u Romu, Pedro Rodriguez je kazao kako želi momčadi ugraditi pobjednički karakter. Sudeći prema utakmici s Udineseom, Španjolac je odlučio voditi primjerom. Pedro je postigao jedini gol na utakmici za pobjedu Rome.

Bila je to utakmica u kojoj nije bilo previše udaraca, ali je gotovo svaki bio ozbiljna šansa. One su se ravnomjerno podijelile na obje strane u prvom poluvremenu, ali su svi bili neprecizni pa je 0:0 nakon 45 minuta realan rezultat u vidu izjednačenog, a nerealan u vidu očekivanih golova.

Pošteno su se ispromašivali igrači Rome na jednoj i poglavito Kevin Lasagna na drugoj, a drugo poluvrijeme je vrlo aktivno otvorio Pedro. On je prvo promašio priliku u 48., ali je u 55. precizan, i to kako.

Pravi eurogol su gledatelji u Udinama mogli vidjeti kad je Španjolac povukao loptu i sam odapeo s nekih 20 metara, a lopta je oddesne stative ušla u mrežu kraj nemoćnog vratara. Zabila je Roma još jedan pogodak u 61. minuti, ali se Mhitarjanov gol ne vrijedi zbog zaleđa.

Do kraja je Udinese logično preuzeo inicijativu, ali do pogotka nije došao i Roma slavi svoju prvu pobjedu i skok na četiri boda u tri susreta. Udinese je i dalje bez boda i zabijenog gola u tri susreta.