Fiorentina 1:2 Sampdoria
Sampdoria

Sampdoria iznenadila u Firenzi i uzela prvu pobjedu

Mihaela Bradovski • petak, 02.10.2020.

U prvom susretu trećeg kola Serie A Fiorentina je kod kuće poražena od Sampdorije s 2:1. Gosti iz Genove tako su prvi put ove sezone došli do bodova...

Otvaranje trećeg kola Serie A donijelo je zanimljiv dvoboj u kojem su se sastali Fiorentina i Sampdoria. Momčad iz Firenze nije loše krenula u sezonu unatoč jednom porazu, svladala je kod kuće Torino pa onda u pravom vatrometu izgubile od Intera.

S druge strane Sampdoria je glatko poražena od Juventusa pa je nakon toga kod kuže još izgubila od Beneventa.

Samim time Fiorentina je mogla biti zadovoljnija prezentacijom na startu, no ne i prezentacijom u ovom susretu. Sampdoria iz Firenze odnosi pobjedu 2:1.

U završnici prvog poluvremena gosti su stigli do prednosti. Opravdano je dosuđen kazneni udarac zbog vrlo glupog prekršaja Ceccherinija koji je vidno rukom povukao za dres Quagliarellu. Penal je izveo sam Quagliarella i pogodio za vodstvo.

U 72. minuti Fiorentina je došla do poravnanja. Milenković je odlično u 16 metara pronašao Dušana Vlahovića koji je ostao sam i rutinski zabio za 1:1.

Niti pet minuta kasnije Morten Thorsby šalje loptu u mrežu, ali pogodak opravdano nije priznat zbog igranja rukom, zato je priznat pogodak u 83. Sjajno dugačko ispucavanje za vratara Audera koji je tako idealno pronašao Valerija Verra, a on rutinski prebacuje vratara za konačnih 2:1.

U samoj završnici susreta Fiorentina je mogla do boda, ali Chiesin pokušaj završio je na vratnici.