Cibona nanijela Gorici prvi poraz

Matej Kačan • subota, 10.10.2020.

U četvrtom kolu HT Premijer lige je Cibona svladala Goricu sa 79:69 te joj je tako nanijela prvi poraz u sezonu. Tako na tablici imamo pet momčadi s 3-1 omjerom...

Nakon četvrtog kola HT Premijer lige više nemamo neporaženih ekipa u ligi. Prvi poraz je upisala Gorica i to na gostovanju kod Cibone u Draženovom domu. Cibona je slabije ušla u susret, ali je nakon egala u prvom poluvremenu dobro odigrala drugo i zasluženo slavila.

Gorica je na početku vezala četiri trice te je iznenadila Vukove na početku i prednost uspijeva zadržati do konca prve dionice kad vodi 23.22. No, u drugoj dionici je stao šut Gorice koja je ostala tek na 12 poena i na poluvremenu je 41:35 za Cibonu.

Cibona jednako dobro otvara i drugo poluvrijeme, razigrao se Roko Prkačin i Cibosi odlaze na preko deset razlike. Gorica je tek u posljednjoj četvrtini zaprijetila kad se približila na šest razlike, ali je promašila nekoliko prilika i trica za približavanje pa Cibona odnosi 79:69 pobjedu.

Prkačin je vodio Cibonu s 22 poena i 12 skokova, dok je Josip Bilinovac dodao 17 uz 15 Bundovića i Drežnjaka. Lovro Mazalin je kod Gorice zabio 21 uz devet skokova, ali nije imao pravu pomoć.