Šibenka rutinski svladala Hermes Analiticu

Jan Šneler • subota, 10.10.2020.

Kao što se i očekivalo, u četvrtom kolu HT Premijer lige Šibenka je bez većih problema svladala Hermes Analiticu i došla do druge pobjede...

Nakon poraza od Sonik Puntamike u trećem kolu, Hermes Analitica upisala je novi poraz u četvrtom kolu na gostovanju kod Šibenke. Domaći sastav nije imao pretjerano težak posao i na kraju je uvjerljivo slavio.

Već u prvoj četvrtini Šibenka je pokazala svoju snagu. Premda su igrali najslabiju obranu ako gledamo sve četvrtine, napadački su domaći bili efikasni i zaključili prvu dionicu s 31:20.

U nastavku susreta, gosti se pomalo vraćaju, poglavito u drugom dijelu četvrtine kada dolaze i do zaostatka od osam poena. Na poluvrijeme se odlazi sa sličnim ishodom, Šibenka je vodila s 48:39.

U drugom dijelu susreta, gosti su početkom treće četvrtine bili u igri, ali su se nade brzo rasplinule. Već na kraju treće četvrtine Šibenka je imala značajnih +13, a prednost je povećala dodatno u posljednjoj dionici i konačno s 90:64 zaključila susret pobjedom.

Kod Šibenke je najraspoloženiji bio Milija Miković s 20 poena, sedam skokova i pet asistencija, dok je Henrik Širko ostvario učinak od 19 koševa, 11 skokova i pet asistencija. U redovima Hermesa, Ante Krapić postigao je 17 poena uz pet skokova.