Zabok preokretom do pobjede nad Vrijednosnicama i drugog slavlja

Matej Kačan • subota, 10.10.2020.

Košarkaši Zaboka došli su do druge pobjede u novoj sezoni HT Premijer lige. Zabočani su kod kuće okrenuli Vrijednosnice Osijek nakon loše prve četvrtine te su slavili s uvjerljivih 98:81...

Nakon četiri kola HT Premijer lige u društvu klubova s 1-3 omjerom se našla i momčad Vrijednosnica Osijek. Osječani su upali u društvo Furnira i Alkara porazom od Zaboka u gostima usprkos sjajnom početku.

Zabočani se nisu snašli u prvih 10 minuta i odjednom su se našli u 25:16 zaostatku, ali su do poluvremena uspjeli izjednačiti na 45:45. Zabok je u trećoj nastavio jednako dobro, a Vrijednosnice su potonule pa trećih 10 minuta završava 33:16.

Bilo je to dovoljno za 17 razlike, a u posljednjoj četvrtini nije bilo ozbiljnijih približavanja gostiju. Štoviše, Zabok je koketirao i s 20 razlike, ali je sve stalo na konačnih 98:81 i 17 razlike kao i na kraju treće.

Luka Tomas je s 20 poena vodio Zabok do druge pobjede, dok je 18 dodao Mladen Primorac. 20 je zabio i Antonio Jordano kod Osijeka, ali osim Paićevih 16 poena nije imao prave pomoći uz slabu obranu gostiju.