Split u drugom poluvremenu slomio otpor Škrljeva, debitirao Blaž Mesiček, Sonik slavio u Dubravi

Branimir Korać • petak, 09.10.2020.

Odigrana su dva susreta četvrtog kola HT Premijer lige, a iz njih su kao pobjednici izašli Split i Sonik Puntamika. Split je bio bolji od Škrljeva, a Sonik Puntamika od Dubrave Furnir...

U susretu četvrtog kola HT Premijer lige Split je ugostio Škrljevo i upisao pobjedu 89:77. Riječani su se borili i izdržali 25 minuta, ali nakon toga se Split odvojio i upisao uvjerljivu pobjedu.

Početkom drugog poluvremena Riječani su zaostajali samo dva poena, ali onda je krenula serija domaćina 14:2 s kojom su pobjegli na 63:49 i do kraja susreta nisu više imali problema.

U sastavu Splita istaknuli su se Marko Luković s 18 poena i sedam skokova, debitanta Blaž Mesiček sa 16 poena, Sani Čampara s 15 poena i deset skokova, a po deset skokova upisali su Pavle Marčinković i Antonio Vranković.

Kod Škrljeva Jure Gunjina upisao je 18 poena i šest skokova, a Josip Barnjak dodao je 14 poena i osam asistencija.

Puno zanimljivije bilo je u Zagrebu gdje je Dubrava ugostila Sonik Puntamiku i upisala poraz 80:77.

Moglo se zakuhati u završnici kada je kod 78:74 za Sonik Marino Šarlija napravio nesportsku pogrešku, Mislav Brzoja ubacio je samo jedno bacanje, nakon toga je odmah ponovno poslan na liniju slobodnih bacanja gdje je smanjio na 78:77. Mirnu ruku s linije slobodnih bacanja imao je na drugoj strani Filip Jošić, a svaka nada za domaćina nestala je greškom Luke Pandurića na samom kraju i Sonik odnosi pobjedu.

Predvodili su ga Sandro Rašić s 20 poena i Marino Šarlija sa 17 poena i osam skokova. Kod poraženih Mislav Brzoja ubacio je 22 poena uz šest skokova i šest asistencija, Luka Pandurić dodao je 18 poena, ali i sedam izgubljenih lopti, a Danko Branković ubilježio je 12 poena i osam skokova.