Hrvatice s Metzom do glatke pobjede protiv Ljubljančanki

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 12.10.2020.

Ovog vikenda odigrani su susreti četvrtog kola Lige prvakinja izuzev dvoboja između Ramnicu Valcee i Podravke koji je odgođen na zahtjev Rumunjki...

Vodeća ekipa skupine A, Vipers Kristiansand, slavila je protiv CSM Bukurešta 30:25. Norvežanke su opravdale status favoritkinja i slavile su protiv Rumunjki kojima je to prvi poraz ove sezone. u Ligi prvakinja.

Emilie Arntzen sa šest golova i Hanna Yttereng predvodile su Vipers, a kod gošći po sedam golova postigle su Barbara Lazović i Crina Pintea dok je Carmen Martin Berenguer dodala šest golova. Jelena Grubišić nije bila raspoložena i upisala je samo jednu obranu.

Vrlo neizvjesno bilo je u Njemačkoj gdje je Rostov odigrao još jednu tijesnu završnicu i drugi put slavio. Posljednjeplasirani Bietigheim i dalje je bez bodova, a u ovom susretu zaostajao je 32:29 pet minuta prije kraja, no ukazala se prilika za povratak, ali u zadnjem napadu Kim Nadzinavicius nije bila precizna.

Anna Sen s osam golova te Ksenia Makeeva i Julija Managarova s po pet golova predvodile su Rostov. U domaćem sastavu Antje Lauenroth postigla je sedam golova, Luisa Schulze šest, a Julia Maidhof pet.

Metz je s 33:27 očekivano slavio protiv Krima koji tako ostaje na samo jednom osvojenom bodu. Francuskinje nisu imale nikakvih problema i već u prvom poluvremenu bile su na gotovo dvoznamenkastoj razlici.

Tjaša Stanko predvodila ih je s osam golova, a Hatadou Sako upisala je 12 obrana. Ćamila Mičijević postigla je tri pogotka dok je Ivana Kapitanović upisala jednu obranu. Kod Krima Oceane Sercien Ugolin i Matea Pletikosić skupile su po šest golova.

Ferencvaros je preokretom stigao do pobjede protiv Esbjerga slaveći 24:21. Na odmoru su Dankinje vodile 13:9, ali u nastavku je sve bilo u znaku Ferencvarosa koji nije trebao puno vremena da potpuno okrene utakmicu u svoju korist.

Predvodile su ga Aniko Kovacsics sa šest i Nadine Schatzl s pet golova. U domaćem sastavu čak šest igrača postiglo je po tri pogotka, a Rikke Poulsen skupila je 17 obrana.

U Podravkinoj skupini na vrhu je i dalje moskovski CSKA koji je preživio gostovanje u Dortmundu. Tamo je slavio 29:28 iako je deset minuta prije kraja gubio 27:21. Za pobjedu je zabila u posljednjim sekundama Sudakova.

Najefikasnija s osam golova bila je Ekaterina Ilina, a Elena Mihajličenko skupila je šest golova. U domaćem sastavu Alina Grijseels upisala je deset golova, a Inger Smits šest.

Rutinsku pobjedu ubilježio je Györ koji je ugostio Odensea i nije dopustio iznenađenje. Slavio je 32:25 uz dominaciju cijelim tijekom susreta kako se i očekivalo.

Najučinkovitije bile su Veronica Kristiansen sa sedam golova i Estelle Nze Minko sa šest. Kod gošći Lois Abbingh postigla je sedam golova.

Vrlo neizvjesno bilo je u Podgorici gdje je Budućnost došla do svog prvog boda remiziravši s Brestom 22:22. Na kraju su i jedne i druge imale priliku za pobjedu, ali je nisu iskoristile.

Po šest golova kod Budućnosti upisale su Jovanka Radičević i Allison Pineau, a Barbara Arenhardt skupila je 12 obrana. Kod gošći Coralie Lassource postigla je pet golova.