Žižić dobar u novom porazu Maccabija, CSKA svladao Fenerbahče u trileru

Matej Kačan • četvrtak, 15.10.2020.

Odigrana su četiri nova susreta u Euroligi, a do prve pobjede su stigli košarkaši Real Madrida. Maccabi Ante Žižića i Dragana Bendera upisao je drugi poraz u tri utakmice...

Iako su Ante Žižić i Dragan Bender stigli kao NBA pojačanja velikih očekivanja, očito će trebati još vremena da se momčad Maccabija posloži i krene igrati kako zna. U Tel Avivu je Izraelcima drugi poraz nanio Bayern Andree Trinchierija.

Ključna je bila fanatična obrana Bavaraca koji su u prvom dijelu u potpunosti ugušili napad domaćina i dozvolili mu tek 25 poena. To je značilo da na poluvremenu Maccabi ima zaostatak od minus devet koji do kraja nije mogao stići, već je samo smanjio do 85:82.

Scottie Wilbekin je bio najbolji strijelac utakmice i Maccabija s 27 poena, ali je jedini dvoznamenkast uz njega bio Žižić koji je za 25 minuta ubacio 19 poena (8/9 za dva, 3/4 bacanja) uz šest skokova. Bender je za 11 minuta na parketu ubacio tri poena (trica 1/2) uz tri skoka i čak pet izgubljenih lopti.

Bayern je imao više raspoloženih pa je Vladimir Lučić ubacio 26, a uz njega su dobri bili Zipser sa 16, Reynolds s 14 i Baldwin IV s 13 poena.

U jako tvrdoj utakmici u Istanbulu su snage odmjerile ekipe koje bi nekad važile kao prvi favoriti Eurolige. Fenerbahče i CSKA su odigrali susret na malo poena u produžetku te je na kraju CSKA slavio sa 78:77, a apsolutni junak susreta je bio Will Clyburn.

On je ušao u gotovo pa jedan na jedan nadmetanje protiv Lorenza Browna pa je nakon bacanja Browna za 69:66 u regularnom dijelu pogodio tricu za produžetak 16 sekundi prije kraja, dok je u produžetku opet sam donio pobjedu. Brown je s četiri vezana poena uz jedno bacanje Veselog pretvorio minus tri u plus dva (77:75), ali 11 sekundi prije kraja Clyburn zabija koš uz slobodno bacanje kojeg također zabija za 78:77 i pobjedu.

Clyburn je na kraju završio s 26 poena, a 14 je dodao Mike James. 21 je kod Fenerbahčea ubacio Nando De Colo, 18 je dodao Jarell Eddie, dok je 16 ubacio Lorenzo Brown.

Real Madrid je iskoristio probleme s kadrom Himkija koji je desetkovan koronavirusom pa je kraljevski klub ipak stigao do prve pobjede bez većih problema. Završilo je 94:85, a istaknuli su se bekovi. Sergio Llull je ubacio 21, dok je 19 dodao Nicolas Laprovittola.

Velikim preokretom i fantastičnim drugim poluvremenom je Olympiakos kod kuće svladao Armani Milano. Minus šest na poluvremenu postalo je plus devet na kraju za Grke koje su vodili najiskuniji. Kostas Sloukas je ubacio 17, a 16 su dodali Printezis i Aaron Harrison. 18 je kod Milana ubacio Sergio Rodriguez.