Asvel i Milano upisali uvjerljive pobjede

Matej Kačan • utorak, 01.12.2020.

Utorak je u Euroligi iskorišten za odigravanje dva zaostala susreta u kojima su vrlo uvjerljive pobjede upisali Asvel i Olimpia Milano protiv Panathinaikosa i Albe iz Berlina...

Grčki velikan Panathinaikos je u velikoj krizi te je upisao čak sedmi poraz u deset susreta. Panathinaikos je nadoknadio susret trećeg kola u gostima kod francuskog Asvela koji je upisao svoju tek treću pobjedu, ali drugu u nizu i u uzlaznoj je formi.

Francuzi su deklasirali Grke, posebno u drugoj četvrtini koju su dobili s 24:13 te u četvrtoj u kojoj su opet na razliku dodali još sedam i skoro došli do 30 poena viška. Ipak, semafor se zaustavio na 97:73.

Asvel je do treće pobjede vodio David Lighty s 19 poena, dok su po 16 dodali Norris Cole i William Howard. Georgios Papagiannis je s 14 poena i šest skokova jedini bio blizu razine potrebne za pobjedu.

Do svoje šeste pobjede stigla je Olimpia Milano koja već vidi svoje mjesto u borbi za osmu poziciju i doigravanje gdje se trenutno i nalazi. Olimpia je u potpunosti zaustavila napad berlinske Albe koju je ostavila na samo 55 poena.

Nijemci su tako upisali svoj sedmi poraz i nalaze se u donjem domu te su u ritmu pobjeda-poraz, a kapitulaciju su morali potpisati nakon jako loše druge četvrtine koja je pripala domaćinu s 23:9. Tad se susret prelomio i Olimpia je pobjegla sa šest poena prednosti na 20, što je i ostalo do konačnih 75:55.

Talijani su vrlo ravnomjerno podijelili minutažu kad je bilo jasno da je pobjeda upisana pa nitko nije ponio prevelik teret, a najviše je ubacio Kevin Punter s 14, dok su Sergio Rodriguez i Zach Leday ubacili po 12.