HT Prva liga, 8. kolo, 16.10.2020, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Zdenko Lovrić (Đakovo), Tomislav Keglević (Našice), Ivan Janić (Ilok)
Matej Vuk 85'
Istra 1961

Odlična utakmica u Koprivnici, Slaven Belupo 'eksplodirao'

Mihaela Bradovski • petak, 16.10.2020.

Šest kola Slaven Belupo nije mogao do pobjede, a onda kada je napokon slavio, upisao je vrlo visoku pobjedu. Ugostio je Istru 1961 i razbio ju je s 5:1...

Tomislav Stipić nije bio zabrinut iako Slaven Belupo u prvih šest utakmica nije mogao do pobjede. Znao je da njegova momčad igra dobro, odnijela je remije s Poljuda, Maksimira i iz Gradskog vrta, a sada je napokon i slavila.

Moralo se negdje otvoriti, a otvorilo se protiv Istre 1961 koja je visoko svladana s 5:1. Vrlo zanimljiva i dobra utakmica i na kraju nepravedan rezultat za Puljane koji nisu zaslužili baš toliki poraz.

Pola sata čekalo se na prvi pogodak, a onda Nemanja Glavčić krasno ubacuje iz slobodnog udarca na glavu Božića kojeg obrana Istre potpuno zaboravlja i on sreće loptu u mrežu.

Doslovno identična situacija dogodila se u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. S identične pozicije Glavčić je ubacio, ponovno na isti način na Božića koji još jednom glavom zabija za 2:0 na odmoru.

Odmah na početku drugog poluvremena kazneni udarac za Slaven. Loša reakcija obrane Istre 1961 i igranje rukom Sergija Gonzaleza u padu, a Krstanović postiže svoj 29. gol iz penala za 3:0.

Već u 61. minuti bilo je 4:0. Ovaj put Krstanović je bio asistent krasno je primio loptu Glavčić i jednim potezom izbacio čuvara, došao sam pred vratara i zabio.

Tu nije bio kraj golovima. U 77. minuti svoj prvijenac u dresu Slavena što se tiče prvenstva zabija Martin Boakye kojeg je Lulić pronašao pred golom, a Boakye se lijepo okrenuo i zabio.

Istra je smanjila u 85. preko Mateja Vuka nakon ubačaja novopridošlog Navarra.

Istra nije zaslužila baš tako visok poraz, a za to što je ostala na samo jednom golu najveći je krivac Ivan Filipović. Vratar Slavena imao je niz krasnih obrana i nije dopustio pogodak. Branio je pokušaje Kima, Ivančića, Vuka, Blagojevića i bio među istaknutim pojedincima.