HT Prva liga, 8. kolo, 04.11.2020, 17:05 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Dario Kulušić, Goran Perica, Alen Jakšić
Moutir Chajia 73'
Lokomotiva

Osječki niz traje i dalje, Bjelici i šesta uzastopna prvenstvena pobjeda

Branimir Korać • srijeda, 04.11.2020.

U zaostalom susretu osmog kola HT Prve lige, Osijek je upisao pobjedu na svom travnjaku protiv Lokomotive s 2:1. Još uvijek neposloženi Lokosi probudili su se prekasno, a veći dio susreta bili su posve podređen protivnik...

Osijek od dolaska Nenada Bjelice na klupu zna isključivo za pobjede u prvenstvu. Novu je upisao protiv Lokomotive što je u velikoj mjeri i očekivano s obzirom s kakvim se sve problemima Goran Tomić susreće od kraja prošle sezone.

Potpuno zaslužena pobjeda Osijeka koje je mogla biti uvjerljivija da je bilo malo više mirnoće u završnici i da Hendija nije spašavao Lokomotivu od teškog poraza.

Već u devetoj minuti Osijek je poveo. Marin Pilj bio je strijelac iz slobodnog udarca s 20-ak metara, lijepo je pogodio i rano skinuo potencijalnu nervozu s leđa domaćina.

Pilj je bio definitivno među najraspoloženijim pojedincima domaćina, odigrao je jako dobru utakmicu, odradio je velik posao u sredini terena, postigao pogodak i kasnije također bio opasan po gol.

U završnici prvog dijela domaćin je došao i do drugog pogotka. Dosuđen je kazneni udarac nakon povlačenja u kaznenom prostoru, a Mierez je povisio na 2:0 iako je Hendija bio jako blizu obrani.

U posljednjim trenucima prvog dijela izvana je snažno opalio Jurčević, ali Hendija je odlično obranio njegov pokušaj.

U drugi dio Osijek je bolje krenuo i odmah je zaprijetio preko Bohara koji je bio u poziciji i zapucati, ali bio je nesebičan i proigrao je Ercega koji trese gredu. U nastavku akcije Silva je pokušao izvana, ali nije zabio.

15-ak minuta prije kraja Lokomotiva je smanjila zaostatak. Aliyu je dobro uočio na rubu kaznenog prostora Chajiu koji zabija za 2:1.

Do kraja susreta Lokomotiva nije uspjela stvoriti pritisak i doći do pogotka, čak je i Osijek ima prilika za povećanje prednosti, no ostalo je 2:1.