HT Prva liga, 8. kolo, 17.10.2020, 17:05 h, Rujevica
Suci: Igor Pajač (Zelina), Jerko Crnčić (Vrbovec), Anto Marić (Zagreb)
Jorge Obregon 16'
Varaždin

Rijeka preokretom nanijela Varaždinu četvrti uzastopni poraz

Matej Kačan • subota, 17.10.2020.

Nogometaši Rijeke su na domaćem terenu preokrenuli Varaždin i slavili s 2:1 te su tako upisali drugu pobjedu u nizu, dok je Varaždin upisao četvrti poraz zaredom...

Nakon jako dobrog starta u sezonu, nogometaši Varaždina su upali u slab niz iz kojeg se ne mogu izvući. Četvrti poraz u nizu stigao je na sličan način kako i teče sezona za Varaždin, negativnim preokretom nakon dobrog starta.

Već u prvim sekundama susreta je Rijeka stigla do vodstva, prijeti Lončar, ali je Oliver Zelenika na mjestu i čuva mrežu svoje momčadi, a brzo se za domaćina ostvarila ona stara nogometna o primanju kad ne zabiješ.

U 13. je probao Leon Benko iz slobodnjaka, ali je već u 16. Varaždin došao do vodstva. Jorge Obregon je dovršio tranziciju dobrim ulaskom s desne strane u dvoranu i odmjerenim udarcem u suprotni kut s 12 metara za iznenađujuće vodstvo gostiju.

No, nakon pogotka je Rijeka opet krenula hrabrije i brzo se to isplatilo. Gotovo odmah je zaprijetio Franko Andrijašević, a već u 20. minuti je 1:1 nakon što je loptu koji je skrenuo Kulenović u vlastitu mrežu nesretno poslao Marko Stolnik.

Do poluvremena se Rijeci dominacija isplatila i stigla je do preokreta već u 36. minuti. Opet je ključan čovjek bio Kulenović koji je u sjajnoj formi i otvorilo mu se pa je u mrežu za 2:1 pospremio ubačaj Daniela Štefulja.

Do poluvremena je Rijeka iskontrolirala rezultat, a u drugom poluvremenu gledamo vrlo zanimljiv nogomet u kojem Rijeka nije spustila nogu s gasa u potrazi za trećim golom koji bi u potpunosti riješio susret. No, ni Varaždinci se nisu predali pa je susret pun ritma.

Prijetili su tako Lončar i Galešić za domaćina, a u 70. Galović traži penal, ali VAR i Igor Pajač govore da materijala za bijelu točku nema. U 79. Varaždin ima zlatnu priliku za 2:2, ali Posavec iz situacije jedan na jedan s Nevistićem promašuje okvir gola.

Samo pet minuta kasnije je Čerin u sjajnoj situaciji glavom, ali i on promašuje pa ni Rijeka nema riješenu situaciju u ulasku u završnicu. No, do kraja nije bilo nekih šokova pa ekipa Simona Rožmana ipak upisuje drugu pobjedu u nizu i leži na četvrtom mjestu s 12 bodova.