HT Prva liga, 8. kolo, 17.10.2020, 15:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Ivan Bebek, Robi Kezele i Luka Pajić (Rijeka)
Jiloan Hamad 50'
Gorica

Gavranović u sjajnoj formi, s tri gola odveo Dinamo do pobjede protiv Gorice

Branimir Korać • subota, 17.10.2020.

Prvoplasirani Dinamo i drugoplasirana Gorica u osmom kolu HT Prve lige igrali su izravno za prvo mjesto. Modri su još jednom bili bolji od Goričana i svladali su ih s 3:2...

Dinamo ostaje na vrhu HT Prve lige i nakon osmog kola. Modri su u Maksimiru ugostili prvog pratitelja Goricu i slavili su s 3:2, a Gorica ostaje u čekaonici za prvu pobjedu protiv Dinama u prvenstvenim susretima.

U vrlo zanimljivom dvoboju briljirao je Mario Gavranoviće koji je potvrdio sjajnu formu i s tri gola odveo je Dinamo do punog plijena.

Iako se igralo dinamično i angažirano, sve do 32. minute nije bilo pogodaka. Tada Stojanović šalje dugačku loptu za Lauritsena koji dobiva skok i glavom spušta loptu Gavranoviću, a on iz prve iz voleja pogađa za 1:0.

Samo dvije minute kasnije Gavranović opet zabija. Ovaj put pogodio je nakon ubačaja Kastratija, dobio je loptu pred samim golom u petercu i glavom je spustio u mrežu.

Na odmoru je bilo 2:0 za Dinamo i činilo se da će domaćin rutinski slaviti, no nije bilo tako.

U pet minuta igre u drugom dijelu Goričani su se vratili. Prvo je u 46. minuti loše reagirala obrana na čelu s Livakovićem, nije dobro izašao na ubačeno loptu, ona je pogodila Theophile-Catherina i došla do Mudrinskog koji pogađa praznu mrežu.

Pet minuta kasnije već je 2:2. Suk je asistirao Hamadu koji se odlično snalazi u 16 metara i zabija za 2:2.

Dinamo nije izgledao dobro, imao je dosta problema, ali ipak je došao do pobjede. U 66. minuti Ivanušec je u petercu pogodio Gavranovića koji zabija za 3:2.

Do kraja susreta ništa se nije promijenilo i Dinamo odnosi pobjedu.