CSKA slavio u moskovskom derbiju, Moro zabio prvijenac u dresu Dinama

Branimir Korać • nedjelja, 18.10.2020.

Rusi su došli do 11. kola Premier lige, a u Moskvi je odigran gradski derbi između CSKA i Dinama, CSKA je odnio pobjedu, a jedini strijelac za Dinamo bio je Nikola Moro...

Moskovski CSKA i nakon reprezentativne stanke nastavlja s odličnim igrama. U gradskom derbiju nadigrao je Dinamo s 3:1 i tako zadržao korak sa Zenitom i Spartakom koji imaju samo dva boda prednosti na vrhu ljestvice.

Derbi je riješen u drugom poluvremenu kada su postignuta sva četiri pogotka iako je CSKA i u prvom poluvremenu mogao do prednosti.

Poveo je u 51. minuti pogotkom Konstantina Kučaeva, a samo tri minute kasnije Chidera Ejuke podiže na 2:0.

U 57. minuti Nikola Moro postiže svoj prvi pogodak u dresu Dinama, dobio je loptu na 18 metara i krasno naciljao u sam kut.

Činilo se da bi Dinamo mogao zaprijetiti povratkom, ali u 68. minuti Igor Divejev podiže na 3:1. Nakon što je u 75. minuti Roman Jevgenjev zaradio drugi žuti karton kada je klizećim startom pomeo Zajnutdinova, bilo je jasno tko će slaviti.

Moro je odigrao cijelu utakmicu, a kod domaćina Nikolu Vlašića u 78. minuti zamijenio je Kristijan Bistrović.