Odličan nastup Šunjića nije pomogao, PSG uvjerljiv protiv Ivryja

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 19.10.2020.

Odigrana je većina susreta petog kola francuskog rukometnog prvenstva, a vodeći PSG upisao je glatku pobjedu u gostima kod Ivryja 35:25.

Rukometaši PSG-a glatko su slavili protiv Ivryja 35:25 unatoč sjajnom nastupu Mate Šunjića u domaćim redovima. Šunjić je skupio 15 obrana, na drugoj strani Genty i Gerard zajedno su upisali tek 12, no bez obzira na to Parižani su bili uvjerljivi.

Po osam golova postigli su Henrik Toft Hansen i Mikkel Hansen, a kod domaćina pet golova dodao je Aymeric Zaepfel.

Dunkerque je odličnom završnicom utakmice odnio pobjedu s teškog gostovanja kod Toulousea. Slavio je 31:27 serijom 6:0 u razdoblju od 51. do 57. minute kada je napravio preokret i uzeo pobjedu.

Sedam golova kod pobjednika postigao je Tom Pelayo, a pet Dylan Garain. Kod domaćina Luka Sokolić nije bio među strijelcima, sedam golova postigao je Ayoub Abdi, a po pet su dodali Maxime Gilbert i Nori Benhalima.

Dramatično je bilo u dvoboju između Chamberyja i Nimesa koji je okončan 29:29. Nimes je u jednom trenutku tijekom prvog poluvremena imao četiri gola prednosti, no Chambery se vratio te na kraju golom Benjamina Richerta 30 sekundi prije kraja došao je do poravnanja na 29:29.

Richert je bio najefikasniji kod Chamberyja s osam golova, pet je dodao Iosu Goni Leoz, a 11 obrana Nikola Portner. Kod gostiju Ahmed Hesham zabio je osam golova, a Vid Kavtičnik sedam.

Aix nije imao posebnih problema kod Creteila i mogao je i znatno uvjerljivije slaviti. U prvom poluvremenu već je imao visoku prednost, kasnije je domaćin zaprijetio smanjivši zaostatak, ali kada god bi se potpuno približio, gosti su odmah reagirali i vraćali se u plus.

Kod pobjednika šest golova postigao je William Accambray, a jedan više Ignacio Pecina. Kod domaćina Boiba Sissoko je postigao šest golova.

Chartres je iznenadio u gostima kod St. Raphaela slaveći 34:33 čime je došao do prvih ovosezonskih bodova. Još sredinom drugog poluvremena St. Raphael je vodio s četiri gola prednosti, ali sve je to prokockao i upisao poraz.

U pobjedničkom sastavu po šest golova zabili su Vanja Ilić, Sergej Kudinov i Denis Vasiljev dok je Nikola Jukić dodao četiri gola. Kod poraženih daleko najbolji Raphael Caucheteaux s 13 golova.