Liga prvaka, skupina E, 2. kolo, 28.10.2020, 21:00 h
Sevilla 1:0 Rennes
Rennes

Sevilla potpuno nadigrala Rennes i uzela zasluženu pobjedu

Branimir Korać • srijeda, 28.10.2020.

Sevilla je stigla do prve pobjede u ovosezonskom izdanju Lige prvaka, na Sanchez Pizjuanu ugostila je Rennes i slavila s 1:0. Domaćin je bio dosta bolji i trebao je i uvjerljivije slaviti...

Oslabljeni Rennes bez dvojice ključnih igrača nije imao šanse na gostovanju u Sevilli. Francuzi su bili bez Nzonzija i Camavinge što se pokazalo kao ogroman hendikep, ali svejkedno bode u oči njihova neambicioznost, pa čak i kada su bili u rezultatskom zaostatku, nije tu bilo neke velike želje za otvaranjem i kretanjem po poravnanje.

Sevilla je od početka apsolutno dominirala i tražila put prema golu te je već u prvih deset minuta imala dvije jako dobre prilike preko Lucasa Ocamposa i Munira El Haddadija.

Nizale su se prilike, Rennes je tek jednom zapucao na gol i to preko Terriera što je bilo bezopasno za Bona.

Pogodak za pobjedu stigao je u 56. minuti. Acuna je idealno centrirao s desne strane za natrčalog Luuka de Jonga koji je iz prve pucao i pogodio mrežu gostiju.

Nakion postignutog gola Sevilla je mogla odahnuti. Rennes je zaprijetio tek jednom iz slobodnog udarca preko Greniera dok je Sevilla mogla i trebala povećati vodstvo.

Najbliže drugom golu bio je Joan Jordan koji je zatresao gredu, a u nekoliko navrata dobro je reagirao i vratar Gomis.

Ivan Rakitić ovaj put nije bio u prvih 11, ušao je u 76. minuti umjesto Olivera Torresa.