Zadar komplicirao, Mršić isključen, Hermes pao tek u zadnjih 15 minuta

Branimir Korać • subota, 31.10.2020.

Trebao je to biti lagan posao za Zadrane, ali domaćin se mučio puno više od očekivanja iako je na kraju Hermes Analiticu svladao s 94:73...

Odličan početak susreta za Zadrane pa nakon toga skoro 20 minuta problema. Ipak, kvaliteta je presudila, kombinacija bolje igre Zadra i pogrešaka Hermesa na kraju su doveli do pobjede domaćina 94:73.

Hermes je u prvom poluvremenu uspio zadržati zaostatak u nekim prihvatljivim vodama pa otvoriti drugo poluvrijeme serijom 11:0 čime je preuzeo vodstvo 48:47.

Loše je Zadar izgledao u to vrijeme, ali Hermes nije mogao zadržati tu visoku razinu, domaćin je vratio prednost i postupno je povećavao do kraja susreta.

Dobar dio utakmice domaćin je odradio bez Veljka Mršića koji je isključen pa je u nedostatku trenera, kapetan Dominik Mavra bio taj koji je pomogao u vođenju momčadi.

Zadar su predvodili Eyassu Worku s 20 poena i Justin Carter s 14 poena. Kod gostiju Ivan Svoboda ubacio je 16 poena, a Bruno Perić 14.