Gorica se vratila na parkete i odmah torpedirala Škrljevo

Matej Kačan • utorak, 03.11.2020.

Nakon gotovo mjesec dana pauze zbog koronavirusa u momčadi, košarci i utakmicama se vratila Gorica. U zagrijavanju za turnir ABA 2 lige, Gorica je kod kuće deklasirala Škrljevo s gotovo 40 razlike...

Još od desetog listopada i poraza od Cibone su igrači Gorice bili bez utakmica. Izbio je koronavirus u ekipi, klub je htio igrati, ali je po naputku HZJZ-a pogon stavljen u mirovanje. Nakon gotovo mjesec dana, Gorica se ipak vratila utakmicama.

Prvi je ispit bila ekipa Škrljeva u Velikoj Gorici i to je momčad Josipa Sesara odradila bez ikakvih problema. Bila je to i generalna proba za prvi od tri turnira ABA 2 lige koji kreće za šest dana u Zlatiboru, a gdje će Gorica na teren protiv Širokog 11. studenog.

U prvoj četvrtini je bilo malo hrđe pa je nakon prvih deset minuta tek 24:20, ali je svakom sljedećom četvrtinom Gorica postajala sve bolja i razlika je samo rasla, a problema je bilo samo u reketu gdje je operirao Martin Roberson koji je gutao većinu napada Zelenih.

No, njemu je istom mjerom u napadu uzvraćao Marko Baković koji je bio fantastičnoj napadačkoj formi u limitiranoj minutaži jer je Sesar po običaju dosta rotirao. Rezultat je stao na 111:73 pa je Gorica skočila na 4-1 omjer uz dvije utakmice manje, dok je Škrljevo na 3-4.

Najbolji je kod Gorice bio baš Baković s 24 poena, dok su Lovro Mazalin i Ivan Majcunić dodali po 14, odnosno 16 poena. Roberson je kod Škrljeva zabio 23 uz savršenih 9/9 iz igre, ali i sedam izgubljenih lopti, dok je 14 dodao Josip Barnjak.