Liga prvaka, skupina F, 3. kolo, 04.11.2020, 21:00 h
Club Brugge 0:3 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Ha-Ha veza slomila Belgijce, Borussia projurila kroz Brugge

Branimir Korać • srijeda, 04.11.2020.

Thorgan Hazard i Erling Haaland odradili su sav posao protiv Club Bruggea i za nešto više od pola sata odveli je do glatke pobjede...

Skupina F

Club Brugge - Borussia Dortmund 0:3

Club Brugge upao je u krizu i nikako se iz nje izvući. Od one pobjede protiv Zenita u prvom kolu, nikako ne može do pobjede, a računajući i ovaj dvoboj protiv Borussije, upisao je dva poraza i dva remija, a oba remija može smatrati kao poraze.

Iako je Lazio ugkledno ime, u Belgiju je doputovao oslabljen i Club Brugge morao je to iskoristiti, no samo je remizirao. Samo je remizirao i kod kuće protiv Mechelena dok su ga porazili Leuven i sada Borussia.

Sve je bilo riješeno za nešto više od 30 minuta. U 14. minuti gosti su poveli. Nakon ubačaja Delaneya s lijeve strane, Meunier je promašio loptu, ali ona je došla do Thorgana Hazarda koji zabija za vodstvo. Simon Mignolet bio je na lopti, ali nije je zadržao.

U 18. minuti već je 2:0. Ubačena lopta iz kornera dovela je do velike gužve u 16 metara, a Erling Haaland iz drugog pokušaja poslao je loptu u mrežu.

Isti igrač u 32. minuti pogađa za 3:0 na dodavanje Meuniera i tako stavlja točku na i već u ranoj fazi utakmice.