Premiership, 8. kolo, 07.11.2020, 13:30 h
Everton 1:3 Manchester United
Manchester United

Manchester United preokretom do važne pobjede kod Evertona

Branimir Korać • subota, 07.11.2020.

Manchester United odnio je pobjedu iz Liverpoola s gostovanja kod Evertona kojeg je svladao s 3:1 i nanio mu treći uzastopni poraz...

Sjajan ulazak u sezonu imali su nogometaši Evertona, nizali su pobjede, igrali sjajno, bili na vrhu ljestvice, ali onda je krenuo pad. Jednostavno nisu izdržali taj ritam i sada su već upisali treći uzastopni poraz.

Ovaj susret ispao je dobra rehabilitacija za United koji jako loše stoji u prvenstvu, u Ligi prvaka izgubio je od Bašakšehira i Ole-Gunnar Solskjaer našao se na izlaznim vratima.

Everton je dobro krenuo i u 19. minuti stigao je do vodstva. Dugačka lopta ispucana je na Calvert-Lewina koji je glavom spušta do Bernarda, a on pogađa u sam donji kut Unitedovog gola.

Manchester je ipak došao do preokreta do odlaska na odmor. U 25. minuti Luke Shaw ubacio je s lijeve strane točno na glavu natrčalog Brune Fernandesa koji zabija za 1:1. Sedam minuta kasnije Fernanmdes je ponovno strijelac, ovaj put ubacio je loptu na glavu Rashforda, on je bio prekratak, ali putanja lopte ipak je prevarila Pickforda i United dolazi do 2:1.

Taj rezultat stajao je na semaforu do 95. minute kada se među strijelce upisuje i Edinson Cavani, Fernandes ga je dobro pronašao u kontranapadu i Urugvajac iz blizine zabija za potvrdu pobjede.