Leicester bolji od Wolvesa, Bilićev WBA pokleknuo protiv Tottenhama

Jan Šneler • nedjelja, 08.11.2020.

U osmom kolu Premier lige, Leicester je pobjedom protiv Wolvesa nastavio s odličnim igrama, dok je Tottenham uz tešku muku uspio svladati Bilićev WBA...

Teže nego što se moglo očekivati Tottenham je upisao petu pobjedu u ovosezonskoj Premier ligi, dok je Leicester dominantnom predstavom slavio protiv Wolvesa. WBA kojeg vodi Slaven Bilić pokazao se u dobrom svjetlu, ali Spursi su odnijeli sve bodove.

Imao je Tottenham veliku priliku već na samom startu, ali Heung-Min Son predugo je čekao i obrana WBA je uspjela spasiti gotovo siguran gol. WBA je igrao čvrsto i prilično ofenzivno, obzirom na protivnika.

Nisu se libili krenuti prema naprijed, pa čak i ozbiljnije zaprijetiti. U 69. minuti Conor Gallagher opasno je tukao s distance, a njegov udarac pogodio je stativu. Malo kasnije veliki promašaj imao je Karlan Ahearne-Grant.

Ipak, situacija je išla dobro po Bilića, remi su održavali i bod bi bio protiv Tottenhama shvaćen kao pobjeda. Nažalost, u posljednjim minutama su pokleknuli. Nakon jednog centaršuta s tridesetak metara, vratar Sam Johnstone bio je neodlučan, a Harry Kane glavom pogodio za konačnih 0:1. Filip Krovinović je odradio 90 minuta kod WBA.

Premda to konačna statistika neće pokazati, Leicester je bio prilično uvjerljiv protiv Wolvesa od kojih smo vidjeli jako malo u susretu 8. kola. Lisice su došle do jedinog pogotka u 15. minuti.

Rukom je igrao Max Kilman, a kazneni udarac u pogodak je pretvorio Jamie Vardy. Anthony Taylor koristio je VAR koji je očigledno pokazao da se radi o jedanaestercu.

Na samom kraju prvog dijela, u 39. minuti novi jedanaesterac za domaće. Raya Ait Nouri srušio je Justina i Taylor ponovno uz potvrdu VAR-a dosuđuje kazneni udarac. Vardy je ovoga puta pucao lošije, Rui Patricio je doduše ranije izašao s gol linije, ali jedanaesterac se nije ponavljao.

U nastavku po nekoliko solidnih prilika, Vardy je nekoliko puta bio opasan, a zaprijetio je i s druge strane Ruben Neves, no rezultat se više nije mijenjao. Lisice su ponovno preuzele prvo mjesto na tablici i s nestrpljenjem čekaju sljedeći susret u Liverpoolu s aktualnim prvacima.