HT Prva liga, 12. kolo, 20.11.2020, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Marko Matoc, Borut Križarić, Željko Bučar
Krunoslav Hendija 60' (ag)
Varaždin

Lokomotiva u samoj završnici uzela bod protiv Varaždina

Mihaela Bradovski • petak, 20.11.2020.

U prvom susretu 12. kola HT Prve lige Lokomotiva i Varaždin u Kranjčevićevoj odigrali su 2:2. Bod ne znači previše niti jednima, niti drugima...

Lokomotiva
Varaždin

Dvije momčadi s dna ljestvice susrele su se u Kranjčevićevoj, a dvoboj Lokomotive i Varaždina okončan je 2:2. Varaždinci su dva puta vodili, međutim na kraju su se morali zadovoljiti remijem.

Prvi nastup u dresu Lokosa upisao je Kyriakos Papadopoulos, iskusni Grk koji je najveći dio karijere proveo u Bundesligi, a bio je i član grčke reprezentacije. Upravo on na kraju je bio čovjek odluke postigavši gol za konačnih 2:2.

Počelo je burno, ali ostatak prvog dijela bio je "kamilica". Poveli su gosti već u sedmoj minuti kada je Ivan Delić povukao loptu i došao do 20 metara otkud je dobro opalio u kut, a Hendija nije bio spreman te je lopta otišla u mrežu.

Tri minute kasnije krasan pogodak za domaćina. Nakon ubačaja Karačića, lopta je odbijena do Chajie koji iz voleja sjajno zabija za 1:1.

Desetak minuta prije kraja prvog dijela tražili su gosti kazneni udarac, ali sraz između Pivarića i Đuraseka bio je preslab da bi se dosudio penal, smatrao je Matroc.

U drugom dijelu Delić je nastavio prijetiti, ali nova dva pokušaja ovaj put nisu iznenadila Hendiju, a onda u 60. minuti pogodak. Urata je ubacio iz kornera, a Hendija je izboksao loptu u svoju mrežu.

Lokosi su bili na rubu poraza u 80. minuti kada je Posavec bio sam pred Hendijom, ali on nogom brani njegov pokušaj.

Kazna za taj promašaj stigla je u 89. minuti, Karačić je ubacio s desne strane, a Papadopoulos je utrčao iz drugog plana i glavom zakucao loptu u mrežu.

Ostalo je tih 2:2 što ne donosi neki pomak jednima i drugima na ljestvici.