HT Prva liga, 12. kolo, 20.11.2020, 19:00 h, Šubićevac
Suci: Dario Bel, Goran Pataki, Dino Knez
Kristijan Lovrić 90'+4'
Gorica

Goričani pametnije i bolje iskoristili pomoć vjetra

Branimir Korać • petak, 20.11.2020.

Gorica se vratila nastupima u HT Prvoj ligi pobjedom u gostima kod Šibenika. Slavila je 3:1 u susretu u kojem je gubila na poluvremenu...

Nikola Rak
46'
7
Emir Sahiti
87'
11
Yeferson Andres Contreras Villamizar
87'

99
90'+2'
Valdas Dambrauskas

Jak vjetar obilježio je dvoboj u Šibeniku gdje je istoimeni domaćin ugostio Goricu. U konačnici Goričani su slavili s 3:1, u drugom poluvremenu pametno su koristili pomoć jakog vjetra i napravili su preokret.

Vjetar je puhao i u prvom dijelu, no ne toliko snažno, a nakon što je pojačao u drugom poluvremenu, Gorica je to jako dobro koristila i stigla do tri pogotka.

Domaćin je poveo već u sedmoj minuti kada je Deni Jurić sjajno proigrao Princea Ampema koji dolazi pred Kahlinu i rutinski zabija.

U prvom poluvremenu u biti više i nije bilo nekih prijetnji. Goričani su dobro zatvorili prilaze prema svom golu, usput nisu srljali prema naprijed znajući da će oni biti u boljoj poziciji u nastavku i do poluvremena promjena nije bilo.

Računica im je ispala točna. Od početka drugog dijela krenula je opsada gola Labrovića. Nizale su se prilike, Gorica je pucala iz svih pozicija, a u 62. minuti domaćin je ipak pokleknuo.

Pogriješio je upravo Labrović, Čabraja je ubacio iz kornera, lopta je išla u gol, a Labrović ju je izboksao u svoju mrežu.

Ubrzo je ušao i Kristijan Lovrić, a svaki njegov kontakt s loptom bio je opasnost s obzirom da je pucao bez previše razmišljanja što je uz jak vjetar vrlo neugodno.

No do sljedećeg pogotka čekalo se do 82. minuti. Ubačaj iz kornera prebačen je na drugu vratnicu do Suka koji se na petercu namješta na udarac i zabija za 2:1.

U sudačkoj nadoknadi i treći gol, Labrović je ispucao loptu, ali vjetar ju je vratio u kazneni prostor, do nje dolazi Lovrić i zabija za 3:1.

Goričani su puno bolje iskoristili pomoć vjetra, dobro su se snašli i zasluženo uzeli tri boda.