HT Prva liga, 12. kolo, 21.11.2020, 17:05 h
Vinko Soldo 56' (ag)
Hajduk

Primorac stabilizirao Hajduk, Bijeli rutinski do pobjede nakon dva mjeseca

Matej Kačan • subota, 21.11.2020.

Nogometaši Hajduka su nakon niza od tri poraza uspjeli povezati dva pozitivna rezultata. Boro Primorac je na remi s Osijekom dodao i poprilično sigurnu gostujuću pobjedu kod Slavena...

Nakon niza od tri poraza pa dolaska Bore Primorca i remija s Osijekom, izgleda da je novi trener Hajduka ipak uspio stabilizirati ekipu i prekinuti niz od čak dva mjeseca Hajduka bez prvenstvene pobjede. No, ono što najviše može veseliti u 2:0 pobjedi protiv Slavena je sigurnost i određena rutina kojom je Hajduk plijenio.

Hajduk je očito prvo odlučio osigurati obranu, a u napadu se osloniti uglavnom na ubačaje na turskog napadača Umuta. S druge strane, Tomislav Stipić krenuo je bez pravog napadača i vrlo oprezno, ali mu je planove poremetila rana ozljeda Bačelić-Grgića kojeg već u šestoj minuti mijenja Ivan Krstanović.

Čekali smo zato na prve pokušaje preko 20 minuta kad na jednoj strani pokušava Vinko Soldo, a na drugoj Caktaš. No, nekako se činilo da je u posljednjih desetak minuta prvog dijela Hajduk nekako povezao redove i zaigrao je bolje, a nagrada je stigla do odmora.

Napokon su Bijeli odigrali brzu akciju s nekoliko dodavanja s malo dodira i lopta je došla na lijevo krilo do Caktaša koji je zavrnuo loptu na peterac, a tamo je Umut koji radi ono što najbolje zna i glavom zabija za vodstvo Hajduka na poluvremenu.

U drugom poluvremenu je Hajduk u potpunosti umrtvio Slaven i sam je počeo nizati prilike, pogotovo nakon drugog pogotka za koji je opet "asistirao" Caktaš. Kapetan Hajduka je povratnom tražio Umuta, ali lopta pogađa Soldu koji pogađa u svoj gol. No, gledao se VAR zbog možebitnog zaleđa Caktaša ili utjecaja Umuta na igru iz nedozvoljene pozicije, ali nakon šest minuta konzultacija Ivan Bebek ipak pokazuje na bijelu točku.

Nastavio je Hajduk pritiskati i u 71. ima zlatnu priliku za 3:0. Probao je Umut, a onda i Stanko Jurić ima zicer u nastavku akcije, ali puca preko gola. U 82. je pojavio i Slaven, ali Josip Posavec brani Goranu Parackom.

U 89. Gyurcso ima zicer, ali puca točno u golmana, a iz odbijanca Umut puca preko gola te pada i traži penal. Opet se gleda VAR, ali nema penala i Hajduk ipak nakon 10 minuta nadoknade mirno privodi susret kraju za 2:0 i pobjedu nakon četiri susreta.

Bijeli su ovom pobjedom pobjegli od Slavena i preskočili Šibenik te su na 14 bodova iz 10 susreta, dok su Koprivničani sedmi s 11 bodova iz isto toliko susreta. Hajdukov težak ritam gostovanja se nastavlja jer već u utorak slijedi zaostali susret s Lokomotivom.