Pobjeda sezone: Kovačev Monaco okrenuo zaostatak od dva gola protiv PSG-a

Branimir Korać • petak, 20.11.2020.

PSG upisao je treći ovosezonski poraz i to u gostima u Monte Carlu kod Monaca kojeg trenira Niko Kovač. Parižani su vodili 2:0, ali to im nije bilo dovoljno...

Najveću pobjedu otkako je stigao u Monaco ostvario je Niko Kovač! Ugostio je u Monte Carlu PSG i svladao ga 3:2 i to velikim peokretom nakon što je u prvom poluvremenu gubio 2:0.

Bilo je to idealno vrijeme za ugostiti Parižane čiji su igrači u velikoj mjeri bili po reprezentacijama, a već su mislim lagano u dvoboju protiv Leipriga u Ligi prvaka.

Gostima je to treći ovosezonski poraz, prva dva su upisali u prva dva kola, a onda su dobili narednih osam utakmica uz zastrašujuću gol razliku 26:1.

U Monte Carlu su poveli u 25. minuti golom Kyliana Mbappea kojeg je sjajno proigrao Angel Di Maria, bivši igrač Monaca se sjurio prema golu i lako zabio. Mbappe je drugi put bio precizan u 37. minuti i to iz kaznenog udarca.

Do odlaska na odmor još dva puta lopta je završila u mreži, ali VAR je poništavao pogotke.

Monaco je smanjio u 52. minuti golom Kevina Vollanda koji se dobro snašao pred golom gostiju, a isti igrač u 65. minuti nakon dodavanja Fabregasa ponovno iz blizine zabija.

U 84. minuti Diallo radi pšrekršaj u kaznenom prostoru nakon što je izgubio loptu, dobiva crveni karton, a domaćin kazneni udarac. Precizan je bio Cesc Fabregas za konačnih 3:2.

U ranijem terminu Bordeaux je upisao gostujuću pobjedu kod Rennesa s 1:0 golom Hatema Ben Arfe iz 37. minute. Toma Bašić odigrao je cijelu utakmicu za goste.