Premiership, 9. kolo, 21.11.2020, 16:00 h
Aston Villa 1:2 Brighton & Hove
Brighton & Hove

Brighton slavio, Aston Villa sve više pada

Jan Šneler • subota, 21.11.2020.

U devetom kolu Premier lige, Brighton je upisao vrijednu pobjedu u Birminghamu na gostovanju kod Aston Ville...

Premda su prije samo četiri susreta bili neporaženi, unazad mjesec dana, Aston Villa je upisala tri poraza. Posljednji je stigao u deveto kolu na domaćem terenu protiv Brightona.

Od početka susreta Aston Villa je imala probleme. Nakon svega par minuta igre morao je zbog ozljede lože izaći Ross Barkley. Premda bolji i konkretniji na početku, domaći su primili pogodak u 12. minuti.

Danny Welbeck je iskoristio nepažnju domaće obrane koja je stajala visoko, krenuo u kontru od centra igrališta i efektno lobom zabio za vodstvo gostiju. Aston Villa je bila bolja, sve više pritiskala, ali do pogotka nisu stigli.

Trezeguet je promašio veliku priliku u prvom dijelu, a i ostatak domaće momčadi nije se iskazao preciznošću. Ipak, početkom nastavka Aston Villa se budi. Ezri Konsa odlično se snalazi u šesnaestercu i zabija za 1:1.

Činilo se da će Aston Villa uspjeti preokrenuti tijek susreta, ali Brighton ponovno udara. U 56. minuti nakon jedne naizgled ničije lopte, Solomon March sjajno pogađa same rašlje za novo vodstvo gostiju.

Nisu previše prilika imali gosti, ali su ih koristili sjajno. Do kraja susreta Aston Villa nije uspjela preokrenuti tijek susreta i uzeti barem bod. Uzbudljivo je bilo na samom kraju.

Prvo je u sudačkoj nadoknadi Tariq Lamptey zaradio drugi žuti karton, da bi Aston Villa umalo dobila priliku za izjednačenje iz kaznenog udarca. Ipak, VAR se oglasio i s pravom poništio odluku suca da dodijeli jedanaesterac domaćem sastavu.