Pobjede gostiju u Bundesligi, Mateta pomaknuo Mainz s dna

Matej Kačan • nedjelja, 22.11.2020.

U dvostrukom nedjeljnom programu u Bundesligi su pobjede ostvarili gosti, a prvi je pobjedu upisao Mainz koji je protiv Freiburga pobjegao s dna ljestvice...

p>Nakon osmog kola Bundeslige, na samom dnu tablice više nije Mainz jer je u gostima svladao Freiburg s 3:1. Junak susreta bio je fantastični Jean-Philippe Mateta koji je u prvom poluvremenu postigao hat-trick i trasirao put prema pobjedi.

Mainz je prvih 45 minuta odigrao kao u transu i lako je moglo pasti više od tri pogotka. Golijadu otvara Mateta već u drugoj minuti na dodavanje Leandra Barreira, dok je u 34. u pravo vrijeme na pravom mjestu za odbijanac i 2:0.

Svoj hat-trick Mateta je kompletirao u 40. minuti kad ga je sjajno pronašao Jean-Paul Boetius, a ovaj je još bolje reagirao u situaciji jedan na jedan s vratarom. Mogao je Mateta i do četvrtog gola, ali je u 61. pogodio stativu, dok je za Freiburg smanjio Nils Petersen.

Freiburg je tako ostao na 14. mjestu s tek šest bodova i padom forme jer ima tri uzastopna poraza, dok je Mainz skočio na 15. mjesto prvom pobjedom. U zoni ispadanja je Mainz ostavio Köln koji je upisao novi poraz nakon tri remija iz četiri susreta.

Na tri boda Köln je ostao porazom od Union Berlina koji bilježi sjajne rezultate. Tako su igrači iz glavnog grada s 2:1 upisali treću pobjedu u nizu i popeli su se na peto mjesto s 15 bodova. Nakon što su u prvom poluvremenu pogađali Awoniyi i Skhiri, pobjedu Unionu donio je max Kruse koji je u 72. prvo imao penal koji je vratar obranio, ali je sam svoj odbijanac Kruse pospremio u mrežu.