HT Prva liga, 9. kolo, 24.11.2020, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Robi Kezele (Rijeka), Luka Pajić (Rijeka)
Mijo Caktaš 12', 90'
Hajduk

Hajduk golovima Caktaša svladao Lokose i povezao dvije pobjede

Matej Kačan • utorak, 24.11.2020.

Nogometaši Hajduka su u zastalom susretu 9. kola HT Prve lige svladali momčad Lokomotive u gostima. Moglo je i lakše od 2:1 uz gol u 90. minuti, ali Bijeli se neće žaliti na tri boda...

Ni nakon tri odigrana susreta na klupi Hajduka, Boro Primorac ne zna za poraz. Trener Hajduka je povezao remi s Osijekom te pobjede nad Slaven Belupom i Lokomotivom. Bijeli su u zaostaloj utakmici devetog kola gostovali u Kranjčevićevoj i odigrali su možda i najbolje poluvrijeme sezone.

Hajduk je u prvom poluvremenu, a posebno u prvih 20 minuta dominirao i izgledao je goropadno. od samog starta šanse su se samo nizale, a posebno su raspoloženi na desnoj strani bili Jairo i Marin Jakoliš koji su stvarali višak i šanse.

Otvorilo se za Hajduk u 12. minuti kad je Jakoliš fino prebacio za Jaira, ovaj šalje povratnu desne strane na peterac gdje je potpuno sam natrčao Mijo Caktaš, a kapetan Splićana ne propušta takve poklone i rano je 1:0 za goste.

Samo dvije minute kasnije Hajduk opet ima zicer, ovaj put Caktašu brani Hendija, a na odbijancu Jairo promašuje gotovo pa prazna vrata iz blizine. Naleti Hajduka su se nastavili pa se u 18. Hendija opet mora iskazivati, ovaj put protiv Jradija.

U 25. opet pokušava Jradi nakon kombinacije s Umutom, a u 26. napokon nešto i od Lokomotive preko Kallakua, ali samo za korner. No, kako je vrijeme u prvom poluvremenu išlo prema kraju, tako se domaćin dizao i zlatnu priliku za poravnanje propušta u 38.

Sam je na udarcu bio Cokaj koji je pucao te pogodio jednu stativu, a lopta se od nje odbija i u drugu, a na odbijanac nije stigao Tuci. Zahvaljujući dozi sreće Hajduk je imao vodstvo na poluvremenu, ali u drugi dio ulazi mnogo bolja Lokomotiva.

U 52. i 53. još dva promašaja upisuje Cokaj koji prvo puca u Posavca, a onda i blok, ali u 56. je napokon Lokomotiva došla do 1:1. U dobroj se prilici našao Francesco Tahiraj koji puca prema "svojima", ali Posavec brani. No, na odbijenu loptu pokraj obrane Hajduka natrčava Tuci i posprema u mrežu za izjednačenje.

Bio je to znak da se Hajduk trgne i počne tražiti povratak vodstva, a blizu je Adam Gyurcso koji u 61. ostaje sam na 20-ak metara i poteže, ali pogađa spojnicu grede i vratnice pa i Lokomotivu spašava okvir gola.

Krenula su oba trenera tad u promjene i igra se razvodnila, a Hajduk je domaćina pritisnuo u svoju polovicu te je tražio tri boda. Isplatilo se u 90. Kad je ubačaj s lijeve strane tražio Diamantakosa, ali je pronašao Caktaša koji puca glavom od pod, a lopta ide pod same rašlje i u mrežu za pobjedu.

Tako Hajduk nakon krize pod Vukasom i vezanih poraza ima sedam bodova u tri susreta u nizu pa je pogled na tablicu nešto ljepši i Bijeli su sa 17 bodova iz 11 utakmica četvrti na tablici, s dva više od Rijeke koja ipak ima tri susreta manje.

Lokomotiva je ostala na samo jednoj pobjedi i dijeli samo dno tablice s Varaždinom, a tu je u Istra koja ipak ima osam bodova, ali iz dvije utakmice manje i realno ne pripada uz dvojac na dnu. Hajduku sad slijedi duža pauza i pripreme za susret s Rijekom šestog prosinca jer je utakmica s Dinamom odgođena, dok će Lokomotiva za vikend u goste Gorici.