Suci: Goran Pečarić (Zagreb), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Anto Marić (Zagreb)
Ante Erceg 75'
Osijek

Istra povela, Osijek ipak nastavio niz nepobjedivosti

Matej Kačan • srijeda, 25.11.2020.

U zaostalom susretu 9. kola HT Prve lige, nogometaši Osijeka su na gostovanju u Puli svladali domaću Istru 1961 s 4:1 te su tako nastavili svoj niz nepobjedivosti...

Nogometaši Osijeka i dalje ne znaju za poraz otkako je na klupu u Gradskom vrtu sjeo Nenad Bjelica. Osijek je u gostima na Drosini u zaostalom susretu 9. kola svladao i Istru 1961 te je maksimalno začinio utrku za prvo mjesto jer je sad na 26 bodova kao i Dinamo, iako Modri imaju utakmicu manje.

No, nije sve tako dobro krenulo za Osijek jer je Istra na domaćem terenu rano povela. Iz prve prave akcije je opet nered "zakuhao" Šime Gržan koji je ubacio s desne strane, a ubačaj Zadranina je u mrežu glavom pospremio Josip Špoljarić.

Nakon tog pogotka se Osijek trgnuo i zaigrao nešto bolje, ali ni Istra nije u potpunosti ostala bez prilika i inicijative. Tako u 12. Mierez puca u okvir vrata, a Matej Vuk na drugoj strani u 25 minuti iz obećavajuće situacije puca preko gola.

Osijek je izjednačio u 31. i tako je trasirao put prema preokretu i jednosmjernoj ulici. I ovaj gol pada iz centaršuta, asistent je Mihael Žaper, a Mierez je još jednom neumoljiv. Do poluvremena je Osijek i preokrenuo. Nakon kornera je Osijek imao veliku priliku preko Škorića, ali je VAR pokazao da je bilo igranja rukom Slavka Blagojevića.

Sudac je pokazao na bijelu točku, a loptu je u ruke uzeo drugi igrač koji je kod Bjelice stigao s epitetom velikog pojačanja. Damjan Bohar bio je precizan 11 metara i do odmora Osijek vodi. Nije se u drugom poluvremenu mnogo toga događalo u prvih 20 minuta, a onda slijede uzbuđenja i riješenje utakmice.

U 65. Istra može do 2:2 da Škorić nije blokirati Hujberov udarac, a onda u 69. Osijek stiže do 3:1. Žaper je za prvi gol asistirao ubačajem, a ovaj je put iz ubačaja zabio. Asistenciju potpisuje Merveil Ndockyt.

Nedugo nakon, Osijek je i do kraja nokautirao domaćina. Tek četiri minute nakon što je ušao je Ante Erceg iskoristio lošu reakciju Kima u obrani Puljana te je iz lake situacije zatresao mrežu i postavio konačnih 4:1.

Osijek tako za ligaški poraz ne zna od rujna i dolaska Bjelice. Posljednji poraz u HT Prvoj ligi Osijek je upisao 30. kolovoza protiv Dinama. Istra je težak ritam od tri utakmice protiv Hajduka, Dinama i Osijeka završila s tri boda te je na dnu u društvu Varaždina i Lokomotive. Baš protiv Varaždina će u sljedećem kolu imati direktan dvoboj u borbi za izbjegavanje dna.

RTLplay donosi biografsku dramu o nogometnom geniju Diegu Maradoni.