HT Prva liga, 9. kolo, 17.02.2021, 17:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Borut Križarić (Čakovec), Goran Loparac (Sladojevci)
0:0(0:0) Rijeka
Rijeka

Bod svakome u Velikoj Gorici, Rijeka opet bez pobjede

Branimir Korać • srijeda, 17.02.2021.

Deveti put zaredom Gorica je ostala neporažena u dvobojima s Rijekom. Ovaj put na svom stadionu remizirala je bez pogodaka...

Gorica i Rijeka sastali su se u susretu devetog kola HT Prve lige i nisu oduševili. Bio je to susret s vrlo malo prilika u kojem su i jedni i drugi više razmišljali kako ne primiti pogodak nego kako ga primiti.

Kada u 90 minuta nemate niti jedan onaj čisti klasični zicer, onda je jasno kojim smjerom je išao taj susret. U konačnici Gorica je opet ostala neporažena u susretima s Rijekom i zadržala je prednost koju ima nad njom na ljestvici dok je s druge strane Rijeka spriječila da Goričani pobjegnu na možda i nedostižnu rauliku.

U prvom dijelu vidjeli smo dbvije prijetnje iz slobodnog udarca, ali pokušaje Andrijaševića i Lovrića vratari su zaustavili.

Lovrić je pokušao još jednom s nekih desetak metara u 30. minuti, međutim Nevistić je to pročitao.

Rijeka je najbolju priliku imala u 39. minuti kada je Tomečak sjajno nabacio, a Gnezda Čerin glavom pucao u sam kut, no nije pogodio.

U drugom dijelu vrlo malo kvalitetnog nogometa te prilika, ostalo je 0:0 uz svega nekoliko pokušaja koji nisu zabrinuli vratare.