Barcelona 4:0 Osasuna
Osasuna

Barcelona proigrala i potopila Osasunu

Jan Šneler • nedjelja, 29.11.2020.

U 11. kolu španjolske La Lige vidjeli smo rutinsko slavlje Barcelone koja je s visokih 4:0 svladala Osasunu...

Nakon pobjede u Kijevu nad Dinamom, Barcelona je nastavila pobjednički niz u domaćem prvenstvu. U 11. kolu La Lige, Barcelona je rutinski svladala Osasunu za koju je 74 minuta odigrao Ante Budimir.

Premda još uvijek daleko iza pozicija na kojima smo ih navikli gledati, nogometaši Barcelone upisali su novu pobjedu u La Ligi. Protiv Osasune je Barcelona pokazala dominantnu igru i od prve minute igrala dobro.

Ipak, za prvi pogodak trebalo se čekati gotovo pola sata. U 29. minuti Martin Braithwaite spretno se snašao u petercu i ugurao loptu u mrežu za 1:0.

Osasuna je uspjela doći do izjednačenja preko Budimira, ali pogodak je poništen zbog zaleđa. U 42. minuti Antoine Griezmann lijepo odmjerenim udarcem pogađa za 2:0 i lijepo vodstvo Barcelone prije odmora.

U nastavku smo vidjeli još dva pogotka domaćeg sastava. Već u 57. minuti Philippe Coutinho zabija za 3:0 i praktički rješava pitanje pobjednika. Do kraja susreta Barcelona je mogla značajno povećati vodstvo.

Ousmane Dembele uspješno je poentirao, ali nakon aktivacije VAR-a, pogodak je poništen. Ipak, konačnih 4:0 postavio je u 73. minuti Lionel Messi koji je proslavio pogodak skinuvši majicu i odavši počast preminulom sunarodnjaku Diegu Maradoni.