Chelsea i Tottenham remizirali, Wolvesi svladali Arsenal u gostima

Matej Kačan • nedjelja, 29.11.2020.

Odigrana su još dva zvučna susreta u sklopu Premier lige u nedjelju, a londonski dvoboj Chelseaja i Tottenhama nije donio pogotke ni pobjednika...

Dugo najavljivani i očekivani londonski dvoboj između Chelseaja i Tottenhama nije baš opravdao očekivanja. Tottenham je imao priliku iskoristiti kiks Liverpoola i odvojiti se na vrhu tablice, ali je Jose Mourinho pristupio prilično pragmatično.

Dokazuje to i Portugalčeva izjava da Spursi još nisu kandidat za naslov pa je očiti cilj u ovoj utakmici bio ne izgubiti. To je Tottenhamu i uspjelo pa je susret završio bez pogodaka. Više toga za požaliti ima Chelsea koji je dominirao po posjedu, udarcima i prilikama.

Pogotovo se to vidjelo u drugo dijelu gdje Spursi nisu stvorili ništa opasnije ni vrijedno spomena, dok je na drugoj strani briljirao Hugo Lloris. U prvom poluvremenu je Chelsea čak i tresao mrežu, ali je to Timo Werner u 11. minuti učinio iz zaleđa pa je na kraju ostalo 0:0.

I Chelsea se time održao u vrhu, na trećem mjestu s dva boda manje od Liverpoola i Tottenhama, a bodom više u odnosu na Leicester koji svoju utakmicu igra u ponedjeljak.

Treći londonski velikan u nedjelju nije bio uspješan. Arsenal je u vidljivo slaboj formi, a novi je poraz upisao na svom Emiratesu protiv Wolverhamptona. 2:1 za Vukove znači skok Wolvesa na šesto mjesto sa 17 bodova, dok je Arsenal ostao tek 14. s 13 bodova i tri uzastopne utakmice bez pobjede.

Početak susreta obilježile su jako ružne scene. Raul Jimenez i David Luiz su bili u skoku u petoj minuti, a Meksikanac je pao u glavom udario o travnjak. Uslijedila je strka i medicinska pomoć za unesrećenog kojem se davao i kisik, a sve je to trajalo 10 minuta dok Jimenez na nosilima nije napustio teren.

Nadahnuti i motivirani za svog suigrača, gosti su krenuli agresivno i napadački. Isplatilo se to u 27. minuti kad je Leander Dendoncker pucao glavom nakon ubačaja s desne strane, ali je zatresao gredu. No, na odbijancu je bio Pedro Neto koji mirno trese mrežu za 1:0.

Brzo je Arsenal izjednačio, već za tri minute. Igrala se 30. minuta susreta kad je poslao ubačaj, a najviši je u skoku bio Gabriel koji je poslao loptu u mrežu na desnoj strani vrata.

No, do poluvremena Wolvesi opet vode, i to opet iz odbijanca. Neto je ovaj put bio taj koji je pucao izvan šesnaesterca, Leno je obranio, a na odbijancu je Podence koji je na lijevoj strani prihvatio loptu, ušao u sredinu i pogodio praznu mrežu.

Kako je susret išao kraju, tako je Arsenal na domaćem terenu postajao opasniji i tražio je izjednačujući pogodak, ali sreće i preciznosti nije bilo pa Wolverhampton bilježi novu veliku pobjedu u borbi za Europu.