Chelsea okončao nastup u skupini bez poraza, a Rennes bez pobjede

Branimir Korać • utorak, 08.12.2020.

U skupini E sve je bilo jasno još prije posljednjeg kola. U zadnjih 90 minuta Chelsea je remizirao 1:1 s Krasnodarom, a Sevilla je slavila u Rennesu 3:1...

Chelsea - Krasnodar 1:1

Chelsea je i prije zadnjeg kola osigurao prvo mjesto u skupini dok je Krasnodar već znao da će završiti na trećem mjestu. Slijedom toga u ovom nebitnom dvoboju Frank Lampard promiješao je momčad i odmorio neke igrače.

Gosti su poveli u 24. minuti golom Renyja Cabelle koji je dobro pogodio s nekih desetak metara u sam kut Kepinog gola.

Kratko je trajalo vodstvo gostiju. Već četiri minute kasnije Chelsea je poravnao preko Jorginha koji je realizirao kazneni udarac. Prethodila mu je dobra asistencija Matea Kovačića prema Tammyju Abrahamu koji je pao u 16 metara.

Do kraja susreta domaćin je pokušao doći do preokreta, ali je ostalo 1:1 uz nastup Matea Kovačića do 70. minute.

Rennes - Sevilla 1:3

Nije bilo neke rezultatske dvojbe niti u Rennesu gdje je domaćin zabetoniran za dno ugostio drugoplasuranu Sevillu. Gosti su odnijeli pobjedu 3:1.

Rutinski odrađen posao za goste koji su odnijeli sva tri boda u ovom susretu. Rennes je u dubokoj krizi i morat će nešto napraviti kako bi se pokrenuo.

Sevilla je na poluvremenu vodila 2:0 golovima Koundea i En Nesyrija, a potonji je zabio i treći gol. Počasni pogodak za domaćina postigao je Rutter.