HT Prva liga, 15. kolo, 12.12.2020, 15:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Fran Jović, Ivica Modrić, Luka Pušić
Ramon Mierez 49'
Osijek

Prvi prvenstveni poraz Bjelice na klupi Osijeka, Gorica briljirala

Branimir Korać • subota, 12.12.2020.

Nizu Nenada Bjelice na klupi Osijeka došao je kraj. U gostima kod Gorice poražen je s visokih 4:1 u možda i najboljem nastupu domaćina ove sezone...

Odlična Gorica nanijela je Osijeku težak poraz. Slavili su Dambrauskasovi igrači s 4:1 i to potpuno zasluženo u utakmici u kojoj su bili bolji protivnik.

Gorica je od početka susreta pokazala kako se ovdje neće zadovoljiti samo remijem već želi pobjedu. Osječani su imali problema u početnim minutama, nekoliko pokušaja domaćina nije bilo precizno da bi u sedmoj minuti Žaper na drugoj strani zaprijetio, ali nije prevario Kahlinu.

U 13. minuti Goričani dolaze do vodstva. Špikić je ubacio s desne strane, Suk puca iz prve, Ivušić odbija, ali točno na nogu Dieyea koji iz blizine lakoćom zabija.

Do kraja prvog dijela ponešto prilika na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao. Mogao je da je na jednoj strani Mierez bio malo precizniji, a na drugoj Dieye da nije oklijevao u ključnom trenutku.

Odmah na početku drugog poluvremena Osijek se vraća u utakmicu. Bočkaj je pucao izvana, Kahlina je loše reagirao i lopta mu se odbila, došla je do Miereza koji lakoćom pogađa.

Kratko je trajalo zadovoljstvo gostiju, Goričani vrlo brzo dolaze do dva pogotka i bježe na 3:1. Prvo je u 54. minuti pogriješio Ivušić koji je istrčao na 40 metara, napucao Kalika koji odnosi loptu i onda s 25 metara iskosa pogađa sam suprotni gornji kut.

Raspoloženi Kalik u 61. minuti dolazi do novog pogotka, ovog putra Špikić mu je odlično gurnuo loptu u prostor, pobjegao je obrani, došao sam pred Ivušića i mirno pogodio za 3:1.

Još jednom je Ivušić morao po loptu u mrežu, bilo je to u 78. minuti kada je Babec proigrao Mitrovića koji dolazi pred vratara i također rutinski zabija.

Do kraja nije bilo promjena iako je bilo prilika, posebno situacija s Lovrićem nakon kiksa Škorića, ali pogotka nije bilo.

RTLplay donosi biografsku dramu o nogometnom geniju Diegu Maradoni.