Suci: Ante Čuljak, Vedran Đurak, Dejan Vuković
Mijo Caktaš 72', 78'
Hajduk

Kao i u lipnju: Hajduk upao u rupu protiv Varaždina i probudio se prekasno

Matej Kačan • subota, 12.12.2020.

U 15. kolu HT Prve lige, Hajduk je upisao novi težak i sramotan poraz. S 4:2 je bolji od Bijelih bio Varaždin koji je na pobjedu čekao gotovo tri mjeseca...

Kao da je netko pisao scenarij po uzoru na utakmicu između Hajduka i Varaždina odigranu 16. lipnja na Poljudu. Klubovi akteri su bili isti i u Varaždinu ove subote, treneri potpuno različiti, sastavi ponešto promijenjeni, a točke zapleta i raspleta gotovo pa iste, barem rezultatskim tijekom.

Opet je Hajduk krenuo uspavano protiv Varaždina te je upao u 0:3 rupu, opet je počeo igrati prema kraju i opet je ostao kratak, samo je Varaždin ovaj put dao i počasni pogodak. Tad je Varaždin šokirao Bijele već u prvom poluvremenu kontrama, ovaj put su kobni bili ubačaji, glave i kiksevi Josipa Posavca.

Već iz prve šanse je Varaždin poveo za najpozitivniji mogući šok nakon promjene na klupi i odlaska Samira Toplaka. Ivana Posavca Toplak nije dočekao, njegov prvijenac je došao tek sad, glavom u četvrtoj minuti nakon ubačaja Damjana Dančića. Pucao je Posavec glavom, a lopta je s rukavica njegovog prezimenjaka skliznula u mrežu.

Mogao je Varaždin do 2:0 kad je Obregon iskoristio grešku Vuškovića i sjurio se na gol, ali ovaj put Posavec brani. No, udvostručenje vodstva ipak dolazi u 32. minuti. udarac iz kuta je izveo Drožđek, Posavec je uplivao u prazno, a Jurica Grgec pogađa praznu mrežu za 2:0 na poluvremenu.

Nisu Bijeli osim jednog udarca Jurića imali ništa ozbiljnije u prvom dijelu i zasluženo su gubili. Ništa drukčije nije počelo ni drugo poluvrijeme, jalovost Hajduka i onda kazna iz još jednog prekida i kiksa Posavca.

Ovaj put je Posavec imao loptu, ali mu je ona ispala, a poklon koristi Matej Senić za velikih 3:0. I onda je u posljednjih 20 minuta pri ogromnom zaostatku Hajduk "odlučio" proigrati.

U 72. Ivan Dolček ubacuje s lijeve strane, lopta dolazi do Mije Caktaša na osam metara, a ovaj odmah šalje loptu u mrežu. Samo dvije minute nakon Hajduk nema sreće i možda bi pričali drukčiju priču da je udarac Adama Gyurcsa nakon intervencije vratara odsjeo u mreži, a ne na vratnici.

No, slična akcija je u 78. urodila pogotkom. Opet akcija po desnoj strani, opet udarac Mađara, ali ovaj put Horkaš brani, a lopta se odbija Caktašu koji postiže svoj drugi pogodak za 3:2 i nadu za Hajduk u posljednjih 12 minuta i nadoknadi.

Pritiskao je Hajduk, ali je ipak stigla kazna nakon nove greške Bijelih. Jakoliš je krivo dodao, Obregon je ukrao i krenuo u kontru kao onda na Poljudu za 2:0, Posavec opet ide u prazno, a Kolumbijac trese mrežu za veliko 4:2 slavlje Varaždina i prekid crne serije.

S druge strane, Hajduk je upisao drugi poraz u nizu i drugi poraz za Boru Primorca na klupi.