Europsko prvenstvo 2020. (Ž), skupina 2, 1. kolo, 12.12.2020, 16:00 h
Mađarska 25:32 Njemačka
Njemačka

Njemačka visoko svladala Mađarsku u 'hrvatskoj skupini' Europskog prvenstva

Branimir Korać • subota, 12.12.2020.

U zadnjem susretu prvog kola druge runde natjecanja na Europskom prvenstvu rukometašica Njemačka je upisala visoku pobjedu protiv Mađarske 32:25...

Mađarice se polako opraštaju od nade za prolazak u polufinale Europskog prvenstva dok Njemačka zadržava nadu živom. Njemice su slavile 32:25 u susretu koji je bio važan za jedne i druge.

Mađarice su ostale bez bodova i nemaju više nikakve šanse za prolazak dalje dok Njemačka zadržava šansu do zadnjeg kola kada će igrati protiv Hrvatske.

Njemačka je već do polovice prvog poluvremena stvorila visoku prednost. Serijom 7:1 preuzela je vodstvo i povela s 9:4, imala je u potpunosti konce igre u svojim rukama, ali Mađarice su uspjele s četiri uzastopna gola smanjiti zaostatak na 11:10.

Ulazak u drugo poluvrijeme bio je ključan. Tu je Njemačka postigla četiri uzastopna gola i povela 17:11, Mađarice su uzvratile istom mjerom i došle na minus dva, ali do kraja susreta nisu uspjele doći do poravnanja.

U dva navrata spustile su zaostatak na minus jedan, a kada je Njemačka u zadnjih desetz minuta serijom 9:2 stvorila ogromnu razliku, priči je definitivno bio kraj.

U njemačkom sastavu Emily Bolk postigla je pet golova, a kod Mađarske Katrin Klujber skupila je osam golova.