1. HMNL, 7. kolo, 16.12.2020, 18:00 h
Square 2:4 Alumnus Sesvete

Alumnus uzeo pobjedu u Dubrovniku i skočio na šesto mjesto

Matej Kačan • srijeda, 16.12.2020.

Svoj zaostali susret sedmog kola 1. HMNL su u Dubrovniku odigrali domaći Square te Alumnus, a gostujuća je ekipa napravila iznenađenje 4:2 pobjedom kojom je pobjegla iz zone ispadanja...

Malonogometaši dubrovačkog Squarea nisu uspjeli na pravi način završiti jesenski dio prvenstva. Jako dobar start je pokvario omjer u posljednje četiri utakmice u kojima su Dubrovčani upisali tri poraza i na pauzu idu s 5-4 omjerom i 15 bodova.

Do pobjede u Dubrovniku, svoje treće je stigao Alumnus koji je tako došao do 11. boda i skočio je na šesto mjesto te je tako pobjegao iz zone ispadanja s pretposljednje pozicije. Alumnus je jako dobro odradio prvo poluvrijeme.

Hrvoje Žuvela je načeo mrežu domaćina u osmoj minuti, a do poluvremena je povisio Andrijašević pa se već počinju nazirati obrisi prvog domaćeg poraza za Square. Duvančić je vratio nadu u 21. za 2:1, ali brzo odgovara Markić samo tri minute kasnije za 3:1.

Do kraja je još jednom smanjio Cvjetković na 3:2, ali je Dekanić minutu prije kraja zabio za 4:2 i do kraja ubio nade domaćina. Nakon stanke će Square u goste Universitasu, dok će Alumnus novu pobjedu tražiti kod fenjeraša u Osijeku.