Cibona upisala novi poraz u ABA ligi, Igokea slavila u Domu Dražena Petrovića

Branimir Korać • subota, 19.12.2020.

Igokea je opravdala status favorita i odnijela je pobjedu iz Doma Dražena Petrovića. Slavila je 88:80 i tako nastavila bitku za visok plasman...

Ambiciozna Igokea odnijela je pobjedu iz Doma Dražena Petrovića. Cibona je odradila dosta loše prvo poluvrijeme, točnije njegovu završnicu, pokušala se u nastavku vratiti, ali Igokea je preiskusna da bi ispustila tako visoku prednost.

Velićeva momčad ušla je u susret dosta oslabljena, nije bilo dvojice važnih aduta, Matea Drežnjaka koji je zaražen koronavirusom i Darka Planinića koji još nema pravo nastupa. S njima dvojicom odmah bi porasla i kvaliteta momčadi.

Ovaj susret odlučen je u biti u drugoj četvrtini kada je Cibona imala dosta problema na obje strane parketa i za to je kažnjena.

"Čestitke Igokei, zaslužili su pobjedu. Mislim da je ključni trenutak bila druga četvrtina gdje smo s nekim izgubljenim loptama izgubili ritam u napadu, iskontrirali su nas i iz tih polukontri su zabili lagane poene i prelomili dionicu sa +15 razlike. Utakmica je praktički bila gotova, međutim, moram pohvaliti ove mlade momke koji su na kraju jako dobro odigrali i da smo bili malo prisebniji u nekim situacijama, mislim da smo mogli ući u neizvjesnu završnicu. Njima treba iskustvo pa da u budućnosti mogu igrati egal utakmice. Veliki dobitak u ovoj utakmici je reakcija tih mladih igrača u drugom poluvremenu. Još smo u fazi stabilizacije, nadam se da ćemo povratkom Planinića i Drežnjaka izgledati puno bolje u drugom dijelu sezone", poručio je Velić.

Kod Cibone Filip Bundović ubacio je 23 poena uz šest skokova, a Scottie Reynolds dodao je 21 poen. Kod pobjednika Stefan Pot ubacio je 16 poena.