Fiorentina 1:1 Verona
Verona

Jurić i Prandelli podijelili bodove nakon kaznenih udaraca

Matej Kačan • subota, 19.12.2020.

13. kolo Serie A donijelo je susret Verone i Fiorentine u Firenci, a nakon dva kaznena udarca, po jednog na svakoj strani u prvih 20 minuta je susret završio podjelom bodova...

Nastavlja se toplo-hladna i promjenjiva forma Verone Ivana Jurića. Nakon fantastične pobjede kod Lazija, Verona je zaredala s dva slabija rezultata protiv suparnika iz sredine i donjeg doma tablice.

Tako je u subotu Juriću bod uspjela otkinuti Fiorentina Cesarea Prandellija koja je tik iznad zone ispadanja. Kao što bi i očekivali od susreta momčadi iz donjeg doma i obrambeno odgovorne Verone, utakmica nije obilovala prilikama.

Sve važnije se dogodilo u prvih 16 minuta i stalo je u dva kaznena udarca, po jedan na svakoj strani. Odgovara to i prošlim susretima ove dvije ekipe jer je u srpnju također bilo 1:1, dok je u studenom 2019. Verona slavila s minimalnih 1:0.

Već u trećoj minuti je bilo držanja za dres u kaznenom prostoru Fiorentine, ali je uslijedila duga provjera. Na prvu je sudac svirao kazneni udarac, ali slijedi provjera od gotovo pet minuta da bi VAR potvrdio odluku, a Miguel Veloso u osmoj napokon realizirao udarac s 11 metara.

Nije dugo prošlo, tek desetak minuta bez pravih uzbuđenja, a onda se desila sumnjiva situacija i prekršaj na drugoj strani unutar 16 metara, a sudac Francesvo Fourneau opet usmjerava prst na točku. Odgovornost je preuzeo Dušan Vlahović i nije pogriješio.

U drugom je dijelu Verona zaigrala svoju igru, prepustila je domaćinu gotovo 60 posto posjeda lopte, ali je skupila više udaraca. No, nije bilo pravih, konkretnih prilika pa sve završava remijem koji Veronu ostavlja na sedmom mjestu s 20 bodova.