Premiership, 14. kolo, 19.12.2020, 13:00 h
Crystal Palace 0:7 Liverpool
Liverpool

Liverpool potopio Crystal Palace, Firmino i Salah se raspucali

Jan Šneler • subota, 19.12.2020.

U 14. kolu Premier lige, Liverpool je na gostovanju kod Crystal Palace postigao čak sedam pogodaka i time najavio veliku berbu bodova u narednim susretima...

Nakon niza utakmica u kojima nisu igrali na najbolji mogući način, nogometaši Liverpoola u 14. kolu pokazali su zašto su oduševljavali nogometni svijet svojom igrom. Protiv Crystal Palacea, Redsi su dominirali i postigli čak sedam pogodaka.

Krenulo je već nakon par minuta igre, Sadio Mane uposlio je Takumija Minamina koji uz manje poteškoće poentira za vodstvo Liverpoola. Nakon prvog gola, Redsi su prepustili nakratko loptu domaćima koji su imali ogromnu šansu u 24. minuti.

Jordan Ayew iskoristio je nepažnju Fabinha prošao po boku, ali nije na vrijeme uposlio potpuno neometanog Wilfrieda Zahu. Kad već neće Crystal Palace koristiti sjajne šanse, hoće Liverpool.

U 35. minuti Roberto Firmino ostavlja loptu za Manea koji odlično pogađa za 0:2. Samo deset minuta kasnije, Andy Robertson sjajno ubacuje u šesnaesterac gdje Firmino maestralno prima loptu i vanjskom nogom pogađa za 0:3.

Liverpool je nastavio puniti mrežu domaćih i u nastavku. U 52. minuti Jordan Henderson odličnim udarcem pogađa za još veće vodstvo gostiju. Par minuta kasnije, Mane nije bio zadovoljan odlukom Jurgena Kloppa da ga promijeni, ali Mohamed Salah je kao zamjena pokazao zašto je toliko vrijedan Liverpoolu.

U 68. minuti upravo je Salah proigrao Firmina koji iz dosta teške pozicije loba vratara i pogađa za velikih 0:5. Sada kada se zagrijao Egipćanin je održao mini lekciju domaćima.

Prvo je u 81. minuti glavom pogodio iz velike blizine nakon dodavanja Joela Matipa, da bi tri minute kasnije maestralno pogodio s distance u suprotne rašlje.

Liverpool je tako nastavio pobjednički niz, a u sljedećem kolu dočekuju WBA koji se nalazi u prilično lošem stanju. Još jedna prilika da Redsi produže odličnu seriju.