Premiership, 14. kolo, 19.12.2020, 16:00 h
Southampton 0:1 Manchester City
Manchester City

Sterling zabio za pobjedu nad Southamptonom i približavanje Cityja vrhu

Matej Kačan • subota, 19.12.2020.

U jednom od zvučnijih susreta 14. kola Premier lige, Manchester City je prekinuo niz poraza te je stigao do važne pobjede na gostovanju kod Southamptona...

14. kolo Premier lige donijelo je dvoboj najugodnijeg iznenađenja dosadašnjeg tijeka Premier lige, momčadi Southamptona i Manchester Cityja koji se nakon sporog ulaska budi i približava vrhu. U tom smjeru ide i gostujuća 1:0 pobjeda Građana koji su skočili s devetog na peto mjesto.

Nakon dva vezana remija, Cityju je pobjeda nad Southamptonom bila imperativ jer bi eventualnim domaćim slavljem Sveci pobjegli na sedam bodova prednosti. Nije se dogodilo, pogodio je Raheem Sterling i City je stigao na bod zaostatka uz utakmicu manje.

Gosti su krenuli bolje i svakako su dominirali u početnoj fazi pa prijeti Joao Cancelo u 13. minuti, a Rodri u 15. zabija gol, ali iz zaleđa. Ta inicijativa se isplatila u 16. minuti kad je Kevin de Bruyne lijepo pronašao Sterlinga koji s desetak metara ima dosta prostora i preciznim udarcem trese mrežu.

Svjesno ili nesvjesno, City se nakon pogotka malo povukao pa je početna inicijativa nestala, a dominacija se seli na stranu domaćina koji će do poluvremena biti bolji, ali najbolji šansu Thea Walcotta u 21. minuti sjajno brani Ederson.

Nekako se Southampton ispuhao u tim pokušajima da dođe do izjednačenja u prvom dijelu pa je u drugih 45 minuta domaćin potpuno pao, dok se na drugoj strani šanse stvaraju iz gotovo svakog udarca gostiju.

City je preuzeo kontrolu susreta pa prijete Bernardo Silva, De Bruyne, Gündogan i Mahrez, ali svi ti udarci iz dobrih šansi su premlaki ili neprecizni i završavaju pored ili preko vrata, ili pak u rukama Alexa McCarthyja.

Tako je City opet pokazao probleme s realizacijom koji ovog puta nisu kažnjeni pa nakon blijedih remija protiv Uniteda i WBA Građani napokon bilježe vrlo bitnu pobjedu.