Premiership, 14. kolo, 19.12.2020, 18:30 h
Everton 2:1 Arsenal
Arsenal

Arsenal opet bez pobjede, Everton skočio na drugo mjesto

Matej Kačan • subota, 19.12.2020.

Nezapamćena kriza Arsenala nastavila se i na gostovanju u Liverpoolu. Na Goodisonu je Everton slavio s 2:1 i nanio Topnicima četvrti poraz u posljednjih pet susreta...

Ni u najcrnjim snovima nisu navijači Arsenala mogli očekivati da će rezultatska kriza biti ovakvih razmjera. Topnici su upisali osmi poraz u ligi, četvrti u posljednjih pet utakmica i ostali su na 15.mjestu uz tendenciju daljnjeg pada.

Ovaj put je za Arsenal koban bio Everton koji je na svom Goodisonu slavio s 2:1 te je nanizao tri pobjede i vratio se u vrh tablice, na drugo mjesto. Doduše, prvi pratioci poput Tottenhama i Leicestera imaju utakmicu manje.

Arsenal je opet loše krenuo u utakmicu i u prvom dijelu je domaćin bio mnogo bolji te je zaslužio vodstvo jer gosti ništa osim kaznenog udarca iz kojeg su zabili nisu ni stvorili. Počelo je za Everton prijetnjom Michaela Keana u 15. minuti, a sedam minuta kasnije Everton vodi.

Arsenal je uz loše igre pomazila i nesreća pa je udarac domaćina odbijen od Roba Holdinga te je pored Lenoa ušao u mrežu za vodstvo domaćina. No, samo tri minute kasnije se budi nada za Arsenal.

Tom Davies je svojim startom natjerao suca da pokaže na bijelu točku, a udarac s 11 metara uspješno izvodi Nicolas Pepe. Nije to probudilo Arsenal jer Everton nastavlja biti bolja momčad, a isplatilo se kad je Gylfi Sigurdsson idealno izveo udarac iz kuta u 45., a Yerry Mina radi ono što najbolje zna i glavom postavlja 2:1.

U drugo poluvrijeme je ipak krenuo bolji Arsenal, ali nije stvorio mnogo. Najbolja šansa došla je u ranoj fazi drugog dijela kad je David Luiz dočekao odbijanac, ali ga je poslao u vratnicu umjesto u mrežu, a do kraja je Everton obranio vodstvo i slavio.