HT Prva liga, 16. kolo, 19.12.2020, 17:05 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Dario Kulušić (Šibenik), Hrvoje Radić (Split), Goran Perica (Šibenik)
4:0(2:0) Varaždin
Varaždin

Dinamo prejak za Varaždince, lakoćom do visoke pobjede i prvog mjesta

Branimir Korać • subota, 19.12.2020.

Dinamo je zaključio 2020. godinu prvim mjestom na ljestvici. Za to mu je trebala pobjeda protiv Varaždina, a ostvario ju je s visokih 4:0...

U posljednjoj utakmici ove godine Dinamo je lakoćom slavio protiv Varaždina. Osjetila se razlika u kvaliteti, Varaždinci su bili oslabljeni i teško su držali korak s rastrčanim Dinamom. Na kraju je bilo 4:0, a moglo je biti i uvjerljivije.

Od početka susreta Dinamo je pritisnuo i ugurao Varaždin u njegovu polovicu. Nanizao je nekoliko lijepih prilika, ali Jakić, Petković, Gavranović nisu uspjeli konkretizirati prijetnju.

Onda u 23. minuti Dinamo dolazi do vodstva. Gavranović je s lijeve strane kratko proigrap Petkovića koji leđim okrenut golu ostavlja loptu za Oršića, a on vrlo lijepo pogađa u suprotni kut.

Niti deset minuta kasnije već je 2:0. Ponovno dobra akcija Modrih, uporni Gvardiol već izgubljenu loptu progurao je do Majera koji odmah pronalazi samog Petkovića, a on iskosa zabija za povećanje vodstva.

U drugom dijelu još dva gola Modrih. Prvo je u 79. minuti nakon provjere VAR-a i starta Pellumbija na Gvardiolu, Kulušić sudi kazneni udarac, a Petković ga rutinski realizira.

Na ulasku u sudačku nadoknadu još jedna lijepa akcija, Kastrati je proigrao Tolića, on krasno izbacuje iz igre čuvara i nabacuje na drugu vratnicu za Hajrovića koji glavom iz blizine zabija.

Dinamo tako uz vrlo dobar nastup dolazi do visoke pobjede. Vrijedi istaknuti i kako su u drugom dijelu priliku dobili i mlada nada Niko Janković te oporavljeni Josip Mišić.