30
Mario Ćurić
81'
Krunoslav Rendulić

Nakon teškog poraza od Gorice u prošlom kolu, Osijek se vratio pobjedom u 16. kolu protiv Šibenika. Nimalo uvjerljivo, s minimalnih 1:0 slavili su Osječani, ali dovoljno za nova tri boda.

Osijek je dobro započeli utakmicu i nakon perioda dobre igre došli do vodstva. U 18. minuti Damjan Bohar izveo je korner, a u skoku je najviši bio Mile Škorić i glavom zabio za 1:0.

Osijek je bio bolji, kontrolirao tijek susreta, ali bez velikog rizika. Šibenčani nisu puno toga pokazali u prvom dijelu, ali ostaje dojam da Osječani kontrolom igre nisu niti dali puno prostora gostima.

U nastavku susreta nešto hrabriji Šibenčani, posla je imao i vratar Osijeka, ali rezultat se nije mijenjao. Osječani su malo uspavano započeli drugi dio, no Šibenik to nije uspio iskoristiti.

Do kraja susreta vidjeli smo gotovo pa niti jednu izgledniju priliku, a momčadi su se natjecale koja će zaraditi više žutih kartona. Čak pet ih je podijeljeno u zadnjih dvadesetak minuta.

Osijek je tako, barem nakratko, ponovno preuzeo vodeće mjesto, dok je Šibenik trenutno na sedmom s 13 osvojenih bodova. Sljedeći susreti na rasporedu su krajem siječnja.