HT Prva liga, 16. kolo, 10.03.2021, 17:00 h, Aldo Drosina
Suci: Duje Strukan (Split), Mario Pepur (Split), Vice Vidović (Split)
Irfan Hadžić 28'
Lokomotiva

Lokomotiva poražena u Puli, četiri momčadi s dna u samo dva boda

Mihaela Bradovski • srijeda, 10.03.2021.

Borba za opstanak u HT Prvoj ligi potpuno se zakuhala. Lokomotiva je gostovala u Puli kod Istre 1961 i upisala je zasluženi poraz čime ju je domaćin potisnuo na posljednje mjesto...

Vrlo važan dvoboj u borbi za opstanak bio je na rasporedu u Puli. Istra 1961 na kraju je zasluženo odnijela pobjedu protiv Lokomotive, svladala je Zagrepčane s 3:1 i pomaknula se nakon dugo vremena s dna i potisnula Lokomotivu na začelje.

Lokosi su odigrali još jednu skromnu utakmicu, vidi se da je veći dio momčadi miljama od prava forme, uglavnom su to igrači koji su pauzirali i nisu imali kontinuitet nastupa i teško je za očekivati neko čudo. No, to je već pitanje za stručnu politiku kluba.

Istra je povela nakon 20 minuta igre iz krasne akcije. Fantastičnu akciju iz kornera odigrali su domaćini, Vuk je izveo korner do Bandea koji mu gura loptu petom u 16 metara, Vuk zatim daje povratnu loptu na 12-13 metara za Ivančića koji šalje loptu u mrežu. Gol isprva nije priznat zbog navodnog zaleđa, ali VAR je demantirao suce.

Osam minuta kasnije Lokomotiva poravnava. Ubačena lopta s lijeve strane na drugu vratnicu gdje je Marić, on je glavom vraća u sredinu gdje je Hadžić koji također glavom gađa i pogađa za 1:1.

U samoj završnici prvog dijela Istra vraća prednost na svoju stranu. Cipetić je izgubio loptu na svojih 20-ak metara, Hara proigrava Vuka koji mirno zabija.

U drugom dijelu nije se dugo čekalo na novi pogodak. Antonio Ivančić sve je napravio sam, imao je malo sreće io u odbijanju lopte, došao je pred Santinija i zabio.

Do kraja susreta promjena nije bilo iako su i jedni i drugi mogli do pogotka.