Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Goran Pataki (Đakovo), Kruno Šarić (Županja)
Nasiru Moro 89'
Gorica

Kraj mizerne godine za Hajduk porazom na Poljudu od Gorice

Mihaela Bradovski • nedjelja, 20.12.2020.

Hajduk je nastavio s lošim nastupima i upisao je novi poraz. Nakon što mu je Varaždin zabio četiri gola, isto je napravila i Gorica...

Hajduk se oprostio od 2020. godine novim porazom i novim lošim nastupom. Dvije utakmice zaredom Splićani su primili po četiri gola, a nisu igrali protiv onih najjačih. Nakon Varaždina, Gorica je takođšer razotkrila brojne slabosti koje ova momčad pokazuje.

Gorica je bila bolja i pokazala je da je u ovom trenutku bolja od ove momčadi Hajduka koja treba potpunu rekonstrukciju i rješavanje tereta onih koji ne zaslužuju taj dres.

Boro Primorac napravio je neke promjene u odnosu na prošlo kolo i gostovanje u Varaždinu, ali to nije posebno puno značilo. Planove mu jhe načeo već u šestoj minuti Matar Dieye koji je doveo Goricu u vodstvo. Špikić je poslao loptu u sredinu gdje ju je dočekao Senegalac i zabio za vodstvo.

Hajduk se uspio vratiti u utakmicu u 25. minuti. Dosta slična akcija onoj iz koje je Gorica povela, David Čolina ubacio je u sredinu gdje je loptu dočekao Jani Atanasov utrčao iz drugog polana i zabio za 1:1.

Do kraja prvog dijela Hajduk je mogao do preokreta, a najbliži tome bio je u 45. minuti kada je Caktaš pucao izvana, ali pogodio vratnicu.

Rano u drugom dijelu Gorica je zaradila kazneni udarac. Lovrića je Todorović srušio u 16 metara, sam je izveo penal i lakoćom zabio za 2:1.

Slično kao u prvom poluvremenu, Hajduk je relativno brzo uspio izjednačiti. U 63. minuti Brnić je ubacio s lijeve strane, a Diamantakos dobro reagirao pred golom i zabio za 2:2.

Hajduk ipak nije izdržao i u 75. minuti Goričani zarađuju novi penal. Mitrovića je srušio Simić, a Lovrić još jednom vara Ljubića. Hajduk do kraja susreta nije uspio stvoriti značajniji pritisak, a primio je još jedan gol i to u 89. minuti kada Dvorneković ubačaj iz kornera prebacuje na drugu vratnicu gdje Nasiru Moro lakoćom iz blizine podiže na 4:2 za veliko slavlje gostiju.