WBA stradao i od Aston Ville, Leicester nadigrao Spurse u Londonu

Branimir Korać • ponedjeljak, 21.12.2020.

Nedjeljni program u Premier ligi donio je novi težak poraz za West Bromwich Albion, ali i još jedan poraz Tottenhama...

Aston Villa samo je potvrdila kako u West Bromwichu Slaven Bilić nije bio najveći problem. Čelnici kluba su ga se riješili, stigao je veliki spasitelj Sam Allardyce i odmah kod kuće izgubio 3:0 od Aston Ville uz omjer udaraca prema golu 1:19.

Lagan posao za Villu koja je povela već u petoj minuti golom Anwara El-Ghazija, a novi problem za domaćina stvorio se nakon nešto više od pola sata igre kada je isključen Jake Livermore.

U nastavku susreta Aston Villa je igrala i napadala, a WBA potpuno nemoćno promatrao. U zadnjih deset minuta Bertrand Traore i El-Ghazi odveli su goste do 3:0 pobjede.

Filip Krovinović ostao je na klupi svih 90 minuta.

Sheffield United stigao je do svog drugog ovosezonskog boda remijem 1:1 kod Brightona. Bunker gostiju izdržavao je do 87. minute, ali onda je popustio.

Nije dobro počelo za Sheffield. Čovjek koji je ove godine imao dosta problema s ozljedama, John Fleck morao je napustiti igru zbof ozljede već u 33. minuti, a u 40. minuti isključen je John Lundstram.

Unatoč tome gosti su poveli u 63. minuti preko debitanta Jaydena Boglea i držali vodstvo sve do 87. minute kada Danny Welbeck poravnava.

Manchester United pregazio je Leeds sa 6:2. Bielsina momčad ne zna se braniti, igrala je (pre)otvoreno i to je United kaznio velikom pobjedom.

Na taj otvoreni nastup utjecao je i početak susreta gdje je Scott McTominay s dva gola u prve tri minute odveo domaćina do visoke prednosti. Kasnije su zabijali još i Bruno Fernandes dvaput te po jednom Victor Lindelof i Daniel James, za Leeds su poentirali Liam Cooper i Stuart Dallas.

Potpuno je razočarao Tottenham koji je poražen kod kuće od Leicestera. Od pitanja i analiza može li Tottenham do titule, u samo tjedan dana stigao je do minus šest za Liverpoolom.

Leicester ga je zasluženo svladao s 2:0, prvi gol zabio je Jamie Vardy, a drugi je autogolo Tobyja Alderweirelda.