SP 2021., skupina E, 3. kolo, 18.01.2021, 18:00 h
Francuska
Francuska 25:24 Švicarska

Francuzi tijesno slavili protiv vrlo dobrih Švicaraca

Branimir Korać • ponedjeljak, 18.01.2021.

Završeno je natjecanje u prvoj fazi natjecanja za Francusku i Švicarsku, Francuzi su pobjednici skupine i prenose maksimalan broj bodova u sljedeću fazu natjecanja...

Francuska je nastup u skupini završila sa stopostotnim učinkom nakon što je svladala Norvešku, Austriju i Švicarsku. Posljednji protivnik bila je Švicarska koja je potvrdila koliko je neugodna reprezentacija i mučila je Francuze do samog kraja.

Bili su Švicarci još jednom dobri i predvođeni Andyjem Schmidom borili su se do samog kraja. Švicarci su bolje i ušli u susret te su golom Schmida poveli s 8:5 što je bio znak da Guillaume Gille pozove minutu odmora nakon koje je Francuska ipak izgledala bolje.

Uspjeli su uhvatiti priključak i doći do preokreta nakon što je pojačana obrana, a Švicarska nije mogla do pogotka. Serijom 6:1 poveli su 11:9 da bi se Švicarska do kraja prvog poluvremena uspjela vratiti te se na odmor otišlo s 14:14.

U drugom poluvremenu igralo se ravnopravno bez većih odmicanja. Francuska nije imala više od tih plus dva, imala je malo vodstvo dobrim dijelom drugog poluvremena, ali i Švicarska je tražila pobjedu pa je osam minuta prije kraja golom Reamyja stigla do prednosti.

Francuska se ipak vratila u vodstvo i na kraju odnijela pobjedu 25:24.

Iako su je stavljali na drugo mjesto u skupini iza Norveške, Francuska je pokazala kako se nikad ne smije otpisati. To je snažna reprezentacija s odličnim pojedincima i borit će se za visoki plasman.

U ovom susretu predvodili su je Kentin Mahe sa sedam golova i Vincent Gerard s deset obrana. Na drugoj strani Andy Schmid postigao je deset golova, a Nikola Porner upisao je 12 obrana.