SP 2021., skupina 3, 2. kolo, 22.01.2021, 15:30 h
Švicarska 29:33 Portugal

Portugalci drže korak s vrhom nakon pobjede protiv Švicarske

Mihaela Bradovski • petak, 22.01.2021.

Portugal je upisao novu pobjedu, slavio je 33:29 protiv Švicarske i ostao u trci za četvrtfinale. Švicarci su se dobro držali do završnice susreta kada su izgubili korak...

S ovog petka osvojena dva boda protiv Švicarske, reprezentacija Portugala i dalje drži korak s liderom skupine Francuskom. Trenutno su ove dvije vrste na šest osvojenih bodova, no Francuze tek očekuje susret drugog kola druge faze natjecanja. Večeras ih čeka odmjeravanje snaga s Islandom.

Gotovo čitavih 20-ak uvodnih minuta trajala je, u Hassan Moustafa Areni, igra pogodak za pogodak. I dok je Švicarsku još jednom pogocima vukao igrač utakmice Andy Schmid, na drugoj je strani Portugal imao više raspoloženih igrača, a dvije mini, 2:0 serije, prvo iza 18., a potom i nakon 23. minute ispali su ključni portugalski koraci na putu do novog slavlja.

U nastavak su Portugalci ušli upravo s dva zgoditka prednosti i iako se sredinom tih drugih pola sata igre, u trenucima u kojima je portugalski sastav držao +3, činilo da se uzbuđenje neće vratiti u ovaj dvoboj, demanti je stigao pet minuta prije kraja kada se, zahvaljujući Miloševiću švicarska vrsta približila na korak do egala.

I taman kada su se primakli protivniku tu je za Švicarce i stigao kraj svih nadanja. Do kraja susreta nisu uspjeli zatresti portugalsku mrežu, a za isto su vrijeme na drugoj strani precizni bili Areia, Portela i Branquinho za konačnih četiri razlike.

Kako je u pitanju pojedinačni učinak, kapetan Švicarske Schmid postigao je 11 pogodaka iz 17 pokušaja dok su Milošević i Rubin četiri puta pronalazili put do portugalske mreže. U dresu pobjedničkog sastava najveći broj pogodaka pao je u režiji Victora Iturrize, njih sedam, a jedan manje dodao je Fabio Magalhaes.