SP 2021., skupina 2, 3. kolo, 25.01.2021, 18:00 h, Kairo
Suci: Vaclav Horaček, Jiri Novotny (Češka)
Argentina
25:26 Katar

Katar okrenuo Argentince i pružio nadu sebi i Hrvatskoj!

Branimir Korać • ponedjeljak, 25.01.2021.

Katar je upisao veliku pobjedu u zadnjem kolu glavne runde Svjetskog prvenstva. Svladao je Argentinu 26:25 i izbacio je iz igre za četvrtfinale. Šanse ostaju Hrvatskoj i Kataru, ovisno o ishodu dvoboja Hrvatske i Danske...

UKUPNO2605/52

Hrvatska ostaje u igri nakon velike drame. Argentina i Katar pružili su veliku bitku i odigrali utakmicu za infarkt. Hrvatskoj je igrala samo pobjeda Katara, Argentina je u jednom trenutku imala i sedam golova prednosti, ali na kraju je Katar ipak slavio 26:25.

Katarani su vrlo nervozno ušli u utakmicu, Danijel Šarić nije branio onako kako se od njega očekivalo, a na drugoj strani Argentinci su sve to koristili, od lošeg dana Šarića pa do nervoze Katarana u napadu i na sredini prvog dijela imali su najviših 11:4.

Tek tada se polako i Katar budu, smanjuje zaostatak i na poluvrijeme odlazi, s obzirom na sve što se događalo, s prihvatljivih 13:12.

U nastavku susreta ponovno problemi. Katar je u početku drugog dijela ponovno bio van ritma i Argentina je dobro reagirala i stvorila razliku. Otišla je na 19:15, ali onda kreću katarski Kubanci.

Frankis Marzo i Rafael Capote uzimaju stvari u svoje ruke i deset minuta prije kraja serijom 6:1 Katar je stigao do vodstva. Još je jednom Argentina izjednačila preko Diega Simoneta, ali više od toga nije uspjela.

U zadnjoj minuti totalni kaos, Pizarro je smanjio na 25:24 pa je 27 sekundi prije kraja Capote zabio za 26:24. Odmah na drugoj strani Pizarro smanjuje, bilo je to devet sekundi prije kraja i umjesto da Katar zadrži loptu, Sassi tri sekunde prije kraja ne zabija, a Moscariello očajnički puca s centra, srećom ne zabija.

Svega pet strijelaca kod Katara, Marzo je zabio osam golova, a po šest Madadi i Capote. Kod Argentine Federico Pizarro sedam golova.